Jakie pytania mogą paść na rozmowie w sprawie pracy?

Każdy dorosły, podejmujący zatrudnienie człowiek, przynajmniej raz w życiu bierze udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Jest to doświadczenie wyjątkowo stresujące i łatwo popełnić gafę, która może zniweczyć nasze szanse na upragnioną pracę. Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?


Nierzadko, przygotowując się do spotkania w sprawie pracy, zastanawiamy się, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą się pojawić. Oczywiście, dużo zależy od specyfiki wybranej branży, ale jest kilka takich pytań, które pojawiają się niemal na każdej rozmowie kwalifikacyjnej.
praca
Bloger: Steven Lilley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Są to między innymi pytania o wiedzę o firmie, w której staramy się o posadę, pytania o nasze dobre i złe cechy, jak również zagadnienia, dotyczące oczekiwań na temat przyszłej kariery zawodowej. Do tych pytań możemy wcześniej się przygotować, by podczas odpowiadania pokazać się jako profesjonalista, świadomy swojej wartości, ale największą trudność stanowią trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, czyli takie, których się nie spodziewamy, albo których się spodziewamy, ale nie wiemy, jak należy na nie odpowiedzieć -> pytania opisane w artykule.

Jeżeli chodzi o trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to jednym z najczęstszych pytań tego typu jest niezaprzeczalnie to dotyczące oczekiwanych zarobków. Stresujemy się, iż jeśli zaproponujemy zbyt wysoką kwotę, od razu zostaniemy odrzuceni, natomiast jeżeli podamy zbyt małą kwotę, to przekreślimy swoje szanse na atrakcyjne wynagrodzenie. W takiej sytuacji najlepiej jest odpowiedzieć, iż nie możemy podać dokładnej stawki, nie znając specyfiki pracy na danym stanowisku oraz zaproponować przedział wynagrodzenia, pozostawiając w ten sposób miejsce do ewentualnych negocjacji.

Interesują Cię przedstawione tutaj wiadomości? To rewelacyjnie - cieszy nas to! Wejdź więc do kolejnej witryny i doczytaj tutaj (http://kancelaria-temida.com/sprawy-rodzinne/) aktualne wpisy.

Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej jeszcze mogą być kłopotliwe? Przykładowe pytania na happyhr.pl. Trudno jest przyznawać się do swoich wad, w szczególności przed potencjalnym pracodawcą. Dobrze jest przygotować sobie wcześniej parę negatywnych cech, lecz muszą to być takie cechy, które nie czynią z nas nieodpowiedniego pracownika. Dodatkowo, warto w odpowiedź wpleść od razu kontrargumenty, które osłabią działanie naszych wad. Solidne przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej pozwoli wyeliminować stres i spowoduje, iż zaprezentujemy się jako osoba, której naprawdę zależy na zdobyciu zatrudnienia.
2023/01/19, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.