Dowiadujemy się czym są gry komputerowe z pogranicza science fiction

Generalnie rzecz ujmując, fani fantastyki w dziedzinie gier wideo, podzieleni są na dwie kategorie. Ci pierwsi są fanami przygód rozwijających się w baśniowych krainach, pełnych driad, gnomów oraz bohaterskich herosów. Ci drudzy, preferują zupełnie odmienny świat przedstawiony. Gdyż science fiction rządzi się całkowicie innymi zasadami. Przeważnie areną wydarzeń jest kosmos, teren nierzadko mocno nieprzyjazny dla ludzkich postaci. Przemierzają oni w statkach kosmicznych ten teren, poznając wielu obcych. Oto przykład dwóch interesujących gier z tego nurtu.
Battlestar Galactica online to, jak w końcu nazwa wskazuje, gra którą odbywa się wirtualnie, próbując się z innymi graczami, tworząc z nimi drużyny lub walcząc przeciwko nim- . Wcielamy się tutaj w postać Admirała Adamy, dowódcy tytułowego statku kosmicznego. Wraz z paroma odmiennymi maszynami przebywa on wszechświat w poszukiwaniu nowej planety do zasiedlenia. Gdyż ich dom został zniszczony przez gatunek Cylonów - maszyn, które wykreowali ludzie aby im służyły. Jednak te przeciwstawiły im się i wypowiedziały wojnę człowiekowi. Obecnie, kiedy ostała się tylko garstka osób z admirałem Adamą u steru, Cyloni podążają śladem niedobitków ludzkości. Gra Battlestar Galactica online powstała na kanwie znakomitego serialu z 2006 roku, będącego sequelem odmiennego, z lat 70-tych.


Park Linowy Carina
Bloger: znanenieznane.pl
Zaczerpnięte z: znanenieznane.pl
Darkorbit również jest grą systemową, typu MMO. Wcielamy się w niej w postać kapitana statku kosmicznego. Rozgrywka w tej produkcji skupiona jest przede wszystkim na strzelaniu do innych pojazdów, tak samo kierowanych komputerowo, jak i należących do innych graczy walczących z nami w sieci. Darkorbit zaczynamy jako skromny pilot, dysponujący zawodnym statkiem zwiadowczym. Wraz z ewolucją postaci i zdobywaniem coraz to większej puli punktów, nasz bohater rozwija się. Kierujemy coraz to bardziej rozwiniętymi statkami, które osobiście możemy rozbudowywać. Zdobywamy surowce, podróżując na dalekie planety, wraz z eksploatacją terenu, mamy dostęp do coraz to większej liczby map. Istnieją również specjalne pola wojenne, na których możemy pojedynkować się z innymi graczami.


Zobacz również

Czemu opłaca się odwiedzać księgarnie? Co interesującego znajdziemy w księgarni?

ubrania - pejzaż
Bloger: Arek Olek
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W księgarni znajdziemy książki oraz filmy na każdą okazję oraz na temat wielu różnych zainteresowań. Tytuły dostępne w księgarni są tak różne, iż wchodząc do takiego miejsca na pewno nie wyjdziemy z pustymi rękami.
Gry z gatunku science fiction są doskonałą gratką dla każdej jednostki, którą fascynuje kosmos.

Chcesz znaleźć pokrewne publikacje, ale trafiłeś w ślepą uliczkę? Jeżeli tak, to zalecam ten portal (https://poradniapraxis.pl/leczenie-alkoholizmu-poznan/) - naprawdę warto wziąć go pod lupę.

Mamy szansę tutaj podróżować z jednej galaktyki do drugiej, zdobywać inne planety, będące częścią zupełnie odmiennego układu słonecznego niż znany nam, ziemski.
2021/11/04, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.