Fitness jumping – reguły, efekty i przeciwwskazania

Jumping fitness to nowy typ ćwiczeń, który zdobywa coraz większą popularność.


W skrócie jumping fitness polega na skakaniu na niewielkiej trampolinie.
Wariat i zakonnica
Bloger: Kuźnia PR
Zaczerpnięte z: Kuźnia PR


W rzeczywistości jednak nie jest to tak łatwe, jak z początku się zdaje. W Polsce ćwiczenia na trampolinie, a więc jumping Szczecin dopiero staje się popularny. Coraz to więcej fitness klubów wdraża do swej oferty tego rodzaju treningi. Treningi mogą być bardzo spokojne, polegające na lekkim kołysaniu się na trampolinie, bez podskakiwania do góry lub podnoszące tętno (bieg w miejscu). Mogą także polegać na skakaniu (obie stopy odrywają się od skoczni), podczas którego wzmocnią się mięśnie brzucha jak też nóg. Dzięki możliwościom wykorzystania wielu ruchów jak też technik jumping fitness zapewnia całościowy trening całego ciała (zmuszając mięśnie, przede wszystkim głębokie, do prędkich skurczów), natomiast mięciutka nawierzchnia skoczni zapewnia amortyzację, skutkiem tego nie obciąża stawów.


video
Bloger: www.4taroty.pl


Badania udowadniają również, że treningi ems przerwa studio na mini trampolinie będą stosowne dla starszych osób, mających problemy z zachowaniem równowagi. Wykazują także że obciążenie, jakie generuje skakanie na trampolinie jest jednakowe zarówno na kostkach, plecach i czole, gdzie zostało zmierzone (i znacznie niżej progu, w jakim kości mogłyby ulec uszkodzeniu), a w trakcie joggingu nasze kostki będą obciążone prawie dwa razy bardziej od reszty ciała.
W trakcie skakania na trampolinie stosunek zużycia tlenu w porównaniu do potrzeb był czasami wyższy niż w czasie biegania . Przy takim samym poborze tlenu, musimy wykonać o 68 % większy wysiłek w przypadku joggingu aniżeli podskakiwania na trampolinie.
2021/10/07, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.