Ekstremalne wyjazdy dla wędkarzy

Turystyka wędkarskie w Szwecji jest mocno rozwinięta. Co roku do lesistej Szwecji przybywają coraz to liczniejsze rzesze zwolenników aktywniejszych form wypoczynku jakim jest przykładowo wędkarstwo. Dużym plusem kraju jest rozpiętość klimatu oraz jego zróżnicowanie. Wędkarze z południa mogą w kwietniu ruszyć na szczupaki ,a wędkarze z północy z powodzeniem zasiąść przy przeręblach na wodach rzek skutych zupełnie lodem. Kraj ten posiada ogrom jezior obfitujących w bogactwo wielu gatunków ryb.


wędkarstwo
Bloger: Michael Coghlan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Łowiska w Szwecji są bardziej zasobne w ryby, niż regionalne. Przed łowieniem trzeba jednak sprawdzić dane łowisko, aby dowiedzieć się czy nie występują tam jakieś nietypowe reguły i specyficzna noclegi na podlasiu wędkarska (więcej na ten temat na: ). Na różnych jeziorach mogą nieraz obowiązywać okresy ochronne dla odpowiednich gatunków ryb. Bywa też , że rozmaite sposoby połowu mogą okazać się zabronione na łowisku. Wyprawy dla wędkarzy to zdecydowanie
świetny sposób spędzania czasu. Niezależnie od tego czy jest się wykwalifikowanym wędkarzem czy też dopiero rozpoczyna się własną przygodę z wędkarstwem, odnajdzie się tutaj coś dla każdego. W Szwecji najbardziej powszechnymi metodami łowienia bywa spinning i trolling. Druga z metod bywa w szczególności kluczowa przy łowieniu drapieżnych ryb. W Szwecji obowiązuje tradycyjna reguła, która nakazuje brać ze sobą jedynie tyle ryb ile zdoła się zjeść tego samego dnia. Nie można nigdy zabierać jakieś ryb na później. Ogrom dodatkowych plusów przynosi przy tym najem łódki, jaka pozwala penetrować większe obszary zalewu, zwiększa szansę na większą ilość brań. Ewentualne zmęczenie podczas połowu wynagrodzić mogą początkującym dodatkowo niesamowite widoki oraz niesamowite gatunki złowionych ryby.
Przed wybraniem się do tego konkretnego łowiska w Szwecji można także wypytać użytkowników na forach poświęconych wędkarstwu. Ich nabyte w Szwecji doświadczenia oraz rady niewątpliwie okażą się kluczową wskazówką w doborze najdoskonalszego miejsca na wędkarskie wakacje.
2023/02/15, 10:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.