Co to testy gier w internecie?

Niemało ludzi, którzy lubią grać w gry komputerowe w większości sądzi, że testy gier i produktów w internecie za pieniądze to to zajęcie doskonale dopasowane dla nich. Możesz grać i jeszcze płacą ci za to!
konsola ouiya
Bloger: Cesar Cardoso
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rzeczywistość najczęściej nie jest aż tak wspaniale jak zapewne uważa niejeden fan gier. Obowiązkiem testera nie jest przecież tylko i wyłącznie granie dla przyjemności, lecz także wynajdowanie wszelkiego typu błędów i uchybień, które mogą mieć miejsce w grze, badanie czy późniejsze raportowanie. Należy zapoznać się więc z dokładnymi szczegółami na ten temat. Tester zazwyczaj nie ma czasu na to, żeby przez długi czas swobodnie zachwycać się fabułą gry. Wręcz przeciwnie, musi starać się przedstawić twórcom jak najwięcej niejasności, błędów i utrudnień. Każdy element gry powinien być parokrotnie przetestowany pod różnymi względami, a później szczegółowo odnotowany i opisany. Testowanie gier jest procesem testowania oprogramowania, które ma zagwarantować perfekcyjną jakość gier. Oprócz gier warto też testować sprzęt wejdź tutaj .

Bardzo ważnym zadaniem testerów jest przebadanie, czy gra działa zgodnie z wszelakimi standardami, również dotyczącymi takich kwestii jak grafika, umiejscowienie na ekranie, czas ładowania, sformułowanie instrukcji itd. Także techniczne wyznaczniki wydają się bardzo istotne.

Zobacz również

jakiego rodzaju gry poleca się aktualnie zdecydować?

Zestaw komputerowy dla graczy
Bloger: 4Press.pl
Zaczerpnięte z: 4Press.pl
Dzisiejszy rynek gier na PC zdominowany jest przez rozmaitości w doskonałym stylu, biorąc pod uwagę gry na PC. Różna tematyka, wysoki standard techniczny, a także sporo dostępnych wydań konkretnych gier to najważniejsze wymagania, którymi kierują się gracze przy wyborze tej odpowiedniej.


Bardzo istotne są także testy przeprowadzane pod kątem funkcjonalności. W tej sytuacji tester musi przeanalizować, czy gra funkcjonuje sprawnie z punktu widzenia użytkownika. Ten etap bardzo często jest wielce wymagający, gdyż tester powinien przeanalizować różne możliwe opcje oraz musi przewiedzieć wszelkie reakcje gracza w określonych sytuacjach. Należy również starać się grać zgodnie z założeniami wydawcy, żeby sprawdzić, czy także w tym aspekcie gra jest ciekawa i spełnia wszelkie założone cele.

gry na PC
Bloger: Dion
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tester powinien również na własnej skórze dowiedzieć się, czy poszczególne zasady gry (stoły do cymbergaja) są jasne, czy nie ma błędów logicznych i tego typu błędów, jakie niestety mogą się zdarzyć nawet w najlepszego rodzaju grach - ogólny test: Overmax Steelcore 1010 3G. Testerzy wbrew pozorom nie powinni być jedynie miłośnikami gier komputerowych. Powinni być również niezwykle cierpliwi, spostrzegawczy, skrupulatni i nieszablonowi. Równocześnie powinni potrafić działać pod presją oraz potrafić przewidzieć różne niespodziewane sytuacje.
2023/02/14, 18:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.