Które filmy polecać swoim dzieciom?

Współcześnie dzieciaki posiadają niemały wybór wśród rozmaitych filmów. Trzeba jednak pomyśleć o tym, które z nich będą naprawdę korzystne dla rozwoju najmłodszych podopiecznych. W kinie możemy odnaleźć różnorakie filmy dla dzieciaków w każdym wieku. Czy jednak popularne filmy dla dzieci naprawdę mogą korzystnie wpływać na rozwój dzieci?
filmy
Bloger: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Zaczerpnięte z: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Zanim więc kolejnym razem wybierzemy się do kina razem z dzieckiem, warto jest nieco zastanowić się, czy wybrany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy pewne emocje, będzie świetnym sposobem na rozrywkę, a może spełni wszystkie opisane funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci dobierane są pod zupełnie innym kontem niż w przypadku dorosłych - interesujące filmy 3d. W tym przypadku warto zwracać uwagę na wiek dziecka. Małe dzieci bez wątpienia będą preferować kreskówki. Niezbyt skomplikowane, w których przeważają sceny zabawowe, śmieszne gafy i zajmujące treści.

W przypadku nieco starszych dzieci, w grę wchodzą już nie tylko typowe animacje. Współcześnie znacznie częściej promowane są filmy w 3D familijne, co oznacza, że możemy je oglądać z całą rodziną, bowiem znajdują się w nich sceny interesujące dla osób w różnym wieku. Jednym z takich filmów jest . Tutaj zabawa jest zapewniona i dla dorosłych i dla młodszych. Rodzinne wyjścia do kina mogą być niezawodną
filmy
Bloger: Tony Alter
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
przygodą rodzinną, warto więc od czasu do czasu razem spędzić trochę czasu na oglądaniu interesujących filmów, jakie zaciekawią zarówno dzieciaki, jak i ich rodziców.


Zobacz również

Polskie zabawki dla pociech oraz ich plusy

samochodzik
Bloger: Peter Zoon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W przeciągu roku jest wiele okazji, w związku z jakimi zastanawiamy się, czym obdarować nasze dziecko. Czy będą to klocki, maskotki, czy samochodziki, na przykład karetka, zabawka ma być nade wszystko bezpieczna. Wyjątkowo godne uwagi są polskie firmy, których wbrew pozorom mamy w kraju bardzo dużo. Niestety nie do końca zdajemy sobie sprawę z ich obecności i nieraz przez stereotypowe myślenie, iż to, co z Zachodu, jest najlepsze, kupujemy artykuły zagranicznych marek. A polskie firmy przykładają nadzwyczaj dużą uwagę do potrzeb małych klientów. Co charakteryzuje ich zabawki?


Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na specyfikę wybieranych treści filmowych. Dodatkowo można stale komentować pozytywne wzorce w filmach, a oprócz tego próbować nakłaniać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko przecież zawsze jest jednoznaczne. W rzeczywiście dobrych filmach można odnaleźć wiele pozytywnych wzorców zachowań, jakie powinny stanowić przykład dla naszych podopiecznych.

Zaciekawił Cię ten post? Zatem zajrzyj na naszą nową witrynę - tam można zobaczyć również różne treści, które dla Ciebie opracowaliśmy.W sytuacji najmłodszych dzieci oczywiście idealnym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie oznacza to jednak, że w kreskówkach nie może być pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, różnego rodzaju edukacyjne filmy animowane powinny gwarantować nie tylko dużo radości, ale przy okazji wiele nauczyć dzieci.
2022/11/19, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.