Marzysz, żeby zostać pisarzem i wydawać książki? Przedstaw swoje dzieło w dobrym wydawnictwie

Literatura cieszy się w Polsce wzrastającym uznaniem, badania rynku wykazują, że coraz więcej osób: zarówno dzieci, jak i dorosłych, sięga po książki. Nie brakuje także osób, które marzą o tym, że pewnego dnia same staną się znanymi autorami i będą prezentować swe dzieła na spotkaniach autorskich. Czy jest sposób, by spełnić takie marzenie? Naturalnie, że tak!


Tworzysz w sekrecie? Poślij do wydawnictwa!
W Polsce jest wiele utalentowanych osób, które tworzą wiersze albo powieści, a później kryją je do szuflady. Zazwyczaj są to osoby zbyt nieśmiałe, by uwierzyć, że to co piszą, mogłoby spotkać się z entuzjazmem czytelników. Tymczasem rynek wydawniczy w kraju ma się coraz lepiej, wydawcy bardzo łaskawie patrzą na uzdolnionych debiutantów. Poszukuje się czegoś fajnego, co tchnie w literaturę trochę świeżości. Przez to warto schować skromność i przedstawić swoje dzieła wydawcom, jeśli będą naprawdę dobre, na pewno znajdzie się ktoś zainteresowany ich wydaniem. Sprawdź EBookRed.

gdzie wydać książkę
Bloger: Alberto G.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Gdzie wydać książkę?
Mnóstwo osób, jakie napisały już powieść, zadaje sobie pytanie, gdzie można wydać swą książkę. Trzeba zaznaczyć, że rynek wydawniczy jest naprawdę szeroki i obejmuje wiele mniejszych lub większych wydawnictw.

Omawiany temat okazał się dla Ciebie zajmujący? To przejrzyj, że odmienne portale również posiadają pokrewne informacje, które wciągną Cię kompletnie.

Wśród nich znajdują się wydawnictwa czołowe i doskonale znane, jak również mniejsze domy wydawnicze, jakie wydają głównie literaturę niszową. Warto mieć na uwadze, że cały czas powstają nowe wydawnictwa, jakie nie uzyskały jeszcze znanych autorów i mogą być zainteresowane debiutantami. Chcąc wysłać swój rękopis do wydawnictwa, trzeba zaznajomić się z profilem wydawniczym, gdyż niektóre wydawnictwa specjalizują się w książkach dla dzieci albo w powieściach grozy i nie ma sensu posyłać do nich romansu - zobacz u nas.


Chciałbyś wydać za swoje pieniądze?
Pragnienie zostania pisarzem jest tak duże, że dużo osób decyduje się wydać powieść na swój koszt. Jeżeli jest się zainteresowanym taką drogą wydania utworu, trzeba poszukać wydawnictwa, jakie wydaje książki ze współfinansowaniem lub na całkowity koszt autora. W takim wypadku autor musi ponieść koszt korekty, składu, jak też druku książki. Decydując się na wspomnianą opcję, trzeba zachować znaczną ostrożność, by nie ponieść wielkich kosztów. Warto porównać kilka propozycji, by wybrać tę najkorzystniejszą dla pisarza i dopilnować, by wszystkie prace przy książce zostały przeprowadzone bardzo profesjonalnie.
2019/11/05, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.