Jak można by wprowadzić oszczędności przy wysyłaniu dużej ilości listów?

Nie ma chyba spółki, jakiej dyrektor nie chciałby w jakiś sposób zredukować bieżących kosztów prowadzenia działalności. Przykładowo dużo przedsiębiorstw jest zmuszona do wysyłki tysięcy listów na miesiąc, ponieważ ich klienci wyrazili chęć otrzymywania faktur w wersji tradycyjnej.


Do tego mogą dochodzić przesyłki o charakterze marketingowym, lecz czasami zdarza się tak, że wydatki związane z wysyłką dużej ilości listów niemalże równają się z potencjalnymi zyskami.
Z tego też powodu na rynku jest taka usługa jak korespondencja masowa wykonywana przez zewnętrzną spółkę na zasadach outsourcingu. W praktyce znaczy to bardzo znaczne oszczędności (nawet rzędu 60%) dla firm, jakie wysyłają przesyłki do dużej ilości odbiorców. Firmy, które poniekąd biorą na siebie ciężar rozsyłania korespondencji, mają tę przewagę nad zleceniodawcą wysyłki, że obowiązek utrzymywania sprzętów potrzebnych do wysyłania listów jest do pewnego stopnia przeniesione na ich klientów.


korespondencja masowa
Bloger: Report Verlag
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


A są to sumy niemałe. Arkusze papieru, drukarki, kartridże czy też maszyny do tzw. kopertowania mogą kosztować sporo. Jeśli jednak wszystkimi kwestiami tyczącymi się korespondencji seryjnej zajmie się specjalizująca się w takich czynnościach firma, to będzie miała możliwość uzgodnienia niższych kwot za opłaty pocztowe.

Ciekawy tekst? Jeżeli masz takie przekonanie, to tak samo wciągające zagadnienia znajdziesz także we wpisie (http://www.workservice.pl/praca/tymczasowa/wroclaw/), który jest tu.

A jest to prawdopodobnie największy nakład pieniężny takiego przedsięwzięcia. Dla zleceniobiorcy takiej wysyłki nie jest ważny charakter tej korespondencji.
Mogą to być rachunki, broszury czy gazety albo zaproszenia.

Zgromadziliśmy tutaj ciekawe dane, zatem jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej tutaj naszych witryn.

Zleceniodawca udostępnia tylko adresy klientów i czeka na poinformowanie o pozytywnym przeprowadzeniu wysyłki.
2020/03/03, 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.