Jeden % podatku z pit 2014 – przekonaj się, dlaczego powinniśmy go przekazać?

Rozliczenie PITu to powinność każdego podatnika. Należy to robić w każdym roku, w terminach wyznaczonych przez Urząd Skarbowy, inaczej mogą grozić nam surowe kary. Rozliczanie pit może się wiązać także z przyjemną chwilą, jaka co do możliwości oddania jednego % swojego podatku. Na czym to polega i dlaczego warto jest to robić?


obliczenia
Bloger: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przekazanie jednego procenta swojego podatku jest oddaniem niniejszej części kwoty na cel, jaki swobodnie wybierzemy z listy dostępnej w urzędach bądź na właściwej stronie internetowej. Musi być to instytucja użytku publicznego. Dzięki tej operacji podatnicy mogą wesprzeć ważne intencje, m.in. fundacje charytatywne, upowszechnianie ekologicznego trybu życia, dopomaganie osobom, których życie zostało zrujnowane przez katastrofy albo na funkcjonowanie hospicjów, w jakich leży wiele ciężko chorych dzieci i dorosłych.

Zaintrygował Cię ów temat? To rewelacyjnie! Nowe równie atrakcyjne treści odszukasz pod podanym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (hurtplus.pl/wyroby-tytoniowe-c-243.html).

To czyn, jakiego nie da się opisać słowami. Mamy gwarancję, że przekazana kwota niewątpliwie trafi na odpowiedni rachunek i wspomoże osoby, jakim chcemy ulżyć.


Moneta
Bloger: Nacho
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kolejny plus przekazania 1% podatku wiąże się z samym przekazaniem tej kwoty. Jest to bardzo łatwe - zajmuje mniej niż parę minut, a przynosi tak wiele pozytywnych efektów. Trzeba podać w wypełnianym dokumencie nazwę organizacji bądź numer Krajowego Rejestru Sądowego – i tyle. Podatnik nie ponosi żadnych kosztów i przekazuje pieniądze, jakie i tak nie trafiłyby do jego kieszeni. W innym wypadku o ich przeznaczeniu zadecydowałby samorząd. Korzystniej jest samemu dokonać wyboru i podjąć decyzję w zgodzie z własnym sumieniem – bowiem to my wiemy, kto naszym zdaniem najbardziej potrzebuje pomocy. Za każdym razem możemy wspierać inną fundację. Dobrze jest też namówić do tego najbliższych i przyjaciół, by pamiętali o tej możliwości i także wspomogli wybraną organizację (PIT na 2014).

Najważniejsze jest to, iż jeden % może dać każdy, kto składa zeznanie podatkowe. Jest to niewielka kwota, lecz dla każdej fundacji liczy się każdy grosz. Trzeba zaznaczyć, iż przekazaną kwotę można potraktować jako ulgę na darowiznę, co przynosi nam dodatkowe korzyści. Wystarczy tylko wypełnić stosowny załącznik. Warto już teraz pomyśleć nad organizacją, jaką chcielibyśmy wybrać, aby orientować się, co wpisać w naszym zeznaniu i poczuć, że robimy coś dobrego.
2020/05/03, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.