Technik farmacji - parę ogólnych słów na temat zawodu

Zawód technika farmaceutycznego od wielu lat cieszy się bardzo szerokim zainteresowaniem, albowiem aby otrzymać kwalifikacje do wykonywania tego zawodu, wystarczy ukończyć dwuletnią szkołę policealną, co siłą rzeczy mówi nam, że aby móc zostać takim technikiem nie musimy posiadać matury.
szkolenia
Bloger: QSC AG
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


strona internetowa
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/


szefowa agencji PR
Bloger: i Hub
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Taki system prosperował w naszym kraju bardzo długo, lecz jak to się okazuje wszystko może się zmienić.


Jak widać po naszym dzisiejszym wstępie, aby zdobyć zawód: technik farmacji, nie trzeba było bardzo wiele, by mieć możliwość się w dokładnie tym konkretnym kierunku dokształcać. Jednakże jak się okazuje nie do ominięcia zmiany, które "nękają" nasze państwo od pewnego czasu, tym razem uderzyły również w ów zawód, który według wszelakich doniesień od roku 2018/19 ma zostać "wygaszony", czyli mówiąc w skróceniu usunięty z listy możliwych do wykonywania zajęć po skończeniu liceum (dodajmy, że tylko na terenie naszego własnego państwa). Jest to spowodowane podobno liczbą osób, kształcących się policealnie, a tymi, którzy podejmują się szansy zdobycia wyższego wykształcenia. Jak się jednak okazuje od przyszłego roku ma zostać po wprowadzane konkretne wymaganie, by na stanowiskach farmaceutów "siadali" jedynie magistrzy i osoby wyżej wykształcone.
Według wszelkich doniesień w sieci osoby posiadające w obecnej chwili zawód technika farmaceuty nie zostaną bez pracy, a nawet i się tego wcale nie obawiają - bardzo wiele aptek zatrudnia zarówno techników, jak i magistrów, podkreślając nawet, iż bardzo często uzupełniają się oni pod względem posiadanej wiedzy. Wiadomo także, że sam zakres obowiązków zarówno magistrów, jak również techników, ma zostać za niedługo rozszerzony do tak nazywanej "opieki farmaceutycznej".
2018/06/21, 21:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.