PIT złożony po czasie to same kłopoty

Niepunktualne złożenie PIT-a niesie za sobą nie jedynie skutki finansowe. Podatnicy jacy się spóźnią muszą się liczyć też z utratą niektórych uprawnień.


apartamentowce
Bloger: Wings Development
Zaczerpnięte z: Wings Development


Zobacz również

W jaki sposób szybko kontrolować należności związane z działalnością naszej firmy

obliczenia finansowe
Bloger: Ken Teegardin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nasza działaność powinna na siebie zarabiać, musi działać w taki sposób by klienci byli usatysfakcjonowani, ale też żeby pracownicy mieli jak wydajnie pracować. Trzeba wszystko odpowiednio poukładać pod względem ogólnie rozumianego zarządzania. Począwszy od logistyki związanej z dostawami, przez czas tworzenia produktu/usługi, po dostarczenie wszystkiego klientowi. Trzeba ułożyć wszystko względem sytuacji rynku, na którym się znajdujemy i tego, jak wygląda wewnętrzna struktura firmy.


I choć dostęp do odliczeń zostanie, przepadną preferencyjne formy opodatkowania. Pragniesz złożyć deklarację razem z małżonkiem? A może jako jednostka samotnie wychowująca dziecko? Nie zapomnij o dostarczeniu deklaracji do końca określonego dnia. Opóźniona deklaracja odbierze także prawo do oddania 1 % podatku na wybrany cel.

Wiedz, że masz możliwość znaleźć dane na ten temat, więc kliknij w odnośnik oraz przeczytaj tu (http://www.pischool.pl/podstrona/20/) wiadomości, które są Ci potrzebne.

PIT dostarczony na czas pozwoli wyselekcjonować organizację pożytku publicznego oraz wspomóc ją konkretną kwotą pieniędzy. Jedyne, co powinieneś zrobić, to wypełnić dodatkową rubrykę w blankiecie. Starczy wpisać KRS oraz nazwę konkretnej instytucji.


monitor komputera
Bloger: Maria Eklind
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


O czym jeszcze należy pamiętać? Spóźnione rozliczenie z urzędem fiskalnym wydłuża też czas wyczekiwania na ewentualny zwrot podatku. Co do reguły, urząd podatkowy zwraca pieniążki nie później niż po upływie trzech miesięcy od momentu złożenia PIT-a. Im wcześniej oddasz pity 2017, tym rychlej dostaniesz nadpłatę. Sprawne postępowanie ułatwia rozliczenie przez internet. Kilkudniowe opóźnienie w złożeniu PIT-a, a nawet w spłacie podatku, nie musi jednakże skutkować poważnymi sankcjami. Jednorazowe przewinienia urząd podatkowy traktuje raczej łagodnie. Nie musi natychmiast wykorzystywać odpowiedzialności karnoskarbowej. Ważne będzie, by zapominalski podatnik jak najszybciej dostarczył spóźnioną deklarację jak też uregulował zobowiązanie.


Warto także powiadomić instytucję o zaistniałej sprawie, zanim urzędnicy sami zauważą nieobecność dokumentów. Osoba, jaka nie rozliczy w porę, może posłużyć się instytucją żalu czynnego.
2021/08/17, 08:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.