Nadzorowanie informacją w przedsiębiorstwie

W dobie gospodarki opartej na wymianie i zarządzaniu danymi sprawne wsparcie funkcjonowania firmy przez odpowiednie rozwiązania jest potrzebnym czynnikiem sukcesu w realizacji strategii organizacji.


wiedza
Bloger: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zarządzanie architekturą korporacyjną zorientowane jest na zapewnienie pożądanej uniwersalności postępowań jednostki, oraz skuteczności w podążaniu za rozplanowaną metodą biznesową. Na rynku jest wiele narzędzi wspierających architekturę korporacyjną.


Architektura korporacyjna jest podejściem patrzenia na organizację jako złożony system, jaki powinien zostać należycie zaplanowany, by zapewnić jego płynną ewolucję razem z przekształcającą się metodą biznesową. Skuteczna architektura korporacyjna zezwala umożliwić całkowitą konsolidację danych, programów i procedur w ramach jednostki, również przygotować strukturę, w ramach której jest możliwość w sposób trwały zarządzać przemianą. W przypadkach, gdzie złożone i zmienne postępowania biznesowe wspierane są przez szereg rozstrzygnięć IT, koniecznym staje się określenie pryncypiów i normatywów stanowiących nawiązanie i uwarunkowanie dla postępowań organizacyjnych.


Kluczowym powodem wdrażania architektury korporacyjnej jest pragnienie zapewnienia wsparcia biznesu poprzez dostarczanie sposobów IT dopasowanych do jego wymogów.


Zobacz również

Kto powinien rozpocząć obawiać się fiskusa?

link
Bloger: John Kraus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nasze życie obfituje w różne w większym stopniu lub mniej miłe okoliczności. Tego typu w mniejszym stopniu mile widzianych wolimy naturalnie nie napotykać, lecz nie w każdym wypadku się to udaje.


Korzyściami uzyskiwanymi w efekcie zastosowania zarządzania architekturą korporacyjną jest wyższa efektywność realizacji przemian w organizacji, podniesienie rentowności inwestycji, zapewnienie szybkiego dopasowania IT do przemian biznesowych, oraz wyższe wykorzystanie możności zapewnianych przez technologie IT w biznesie.
2021/08/18, 08:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.