Nadzorowanie informacją w przedsiębiorstwie

W dobie gospodarki opartej na wymianie i zarządzaniu danymi sprawne wsparcie funkcjonowania firmy przez odpowiednie rozwiązania jest potrzebnym czynnikiem sukcesu w realizacji strategii organizacji.


wiedza
Bloger: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zarządzanie architekturą korporacyjną zorientowane jest na zapewnienie pożądanej uniwersalności postępowań jednostki, oraz skuteczności w podążaniu za rozplanowaną metodą biznesową. Na rynku jest wiele narzędzi wspierających architekturę korporacyjną.


Zobacz również

Kto powinien rozpocząć obawiać się fiskusa?

link
Bloger: John Kraus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nasze życie opływa w różne bardziej lub w mniejszym stopniu miłe sytuacje. Tego typu w mniejszym stopniu korzystnych staramy się naturalnie nie napotykać, ale nie w każdym wypadku się to może udać.


Architektura korporacyjna jest podejściem patrzenia na organizację jako złożony system, jaki powinien zostać należycie zaplanowany, by zapewnić jego płynną ewolucję razem z przekształcającą się metodą biznesową. Skuteczna architektura korporacyjna zezwala umożliwić całkowitą konsolidację danych, programów i procedur w ramach jednostki, również przygotować strukturę, w ramach której jest możliwość w sposób trwały zarządzać przemianą. W przypadkach, gdzie złożone i zmienne postępowania biznesowe wspierane są przez szereg rozstrzygnięć IT, koniecznym staje się określenie pryncypiów i normatywów stanowiących nawiązanie i uwarunkowanie dla postępowań organizacyjnych.


Kluczowym powodem wdrażania architektury korporacyjnej jest pragnienie zapewnienia wsparcia biznesu poprzez dostarczanie sposobów IT dopasowanych do jego wymogów.


Korzyściami uzyskiwanymi w efekcie zastosowania zarządzania architekturą korporacyjną jest wyższa efektywność realizacji przemian w organizacji, podniesienie rentowności inwestycji, zapewnienie szybkiego dopasowania IT do przemian biznesowych, oraz wyższe wykorzystanie możności zapewnianych przez technologie IT w biznesie.
2018/01/17, 12:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.