Na czym polega dekretowanie faktur?

W epoce komputeryzacji e-faktura jest naturalną konsekwencją zmian, jakie następują w życiu społecznym.


Elektroniczne faktury można spotkać już w niemalże w każdej dziedzinie gospodarki.


Wynika to z beneficjów, jakie niosą za sobą elektroniczne faktury, zatem ochrona przyrody, szybsze rozliczenia się z klientem, prostota generowania i przekazywania faktur. E-faktury przynoszą firmom oszczędności, stąd większość przedsiębiorstw rezygnuje całkowicie z papierowych faktur bądź są one dodatkowo płatne. Oprócz tego normalizacja przepisów z dnia 1 stycznia 2011 roku, daje możliwość zastosowanie tej możliwości zgodnie z przepisem. Przepis wyraźnie mówi, jak musi być opisana e-faktura, która w rozumieniu regulacji jest dowodem księgowym.

Nie zwlekaj - jeśli zaintrygowały Cię interesujące treści, to kliknij w ten link i czytaj więcej kolejne tekst.

W jaki sposób przebiega dziś dekretacja faktur? Dużym uproszczeniem przy dekretacji faktur jest wprowadzenie w firmie własnych metod, czyli na przykład komputerowego zapisywania wszelkich dokumentów elektronicznych w systemie księgowym. Warunkiem wdrożenia takiego rozwiązania jest jego dokładne opisanie w polityce rachunkowości.


konferencja
Bloger: ITU Pictures
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zobacz również

Amortyzacja jako procedura rozliczania w przeciągu wskazanego okresu

reklamy
Bloger: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Amortyzacja to kategoria pieniężna, która przez wielu przedsiębiorców jest zaniedbywana jako coś niejasnego i potrzebnego wyłącznie księgowym. Powinno się pamiętać, że amortyzacja jest częścią sprawozdań finansowych, jakie mogą mieć wpływ w procesie uzyskiwania finansowania.


Wyłącznie postępując zgodnie z wymienionymi zasadami dekretacja faktur odbędzie się zgodnie z wszelkimi warunkami. Dlatego też właściwie każda firma posiada dziś specjalny program księgowy. Przy jego pomocy realne będzie wydrukowanie dekretu dla każdej elektronicznej faktury. Wydrukować możemy też określone informacje, które łączą dekret z konkretną e-fakturą.


Mając takie oprogramowanie dopuszczalne jest manualne dekretowanie dowodów księgowych. Niemniej, wskazane jest na zakończenie każdego rozliczeniowego okresu wydrukować celem archiwizacji dekrety wszystkich e-faktur, jakie były zaksięgowane przez ten czas.
2021/05/27, 11:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.