Każdy ma jakieś hobby - są tacy, którzy kolekcjonują znaczki, a inni monety - niekiedy jednak pragniemy pozbyć się niepotrzebnych kolekcji

Jeśli na przykład nasz dziadek miał zainteresowanie i zbierał stare monety, to mógł w spadku oddać nam swój zbiór. Jednakże, my nie zawsze musimy tę pasję rozumieć i kultywować.


Jeśli od dzieciństwa pasjonowaliśmy się zbieraniem przykładowo starych monet, bo zaszczepił w nas tę pasję dziadek, to możemy przejąć potem jego zbiór oraz kontynuować jej powiększanie.
xbox
Bloger: - EMR -
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


wygląd
Bloger: Piotr Słotwiński


Jeżeli jednak odziedziczyliśmy po kimś zbiór starych monet i nie wiemy zbytnio, co z nim zrobić, to mamy możliwość to sprzedać. To będzie chyba najlepsze wyjście. Monety, które dla nas nie mają zbytnio wielkiego znaczenia, dla zbieraczy mogą okazać się bardzo cenne. Mogą w cudowny sposób uatrakcyjnić jego kolekcję. Ktoś będzie szczęśliwy i my będziemy też USAtysfakcjonowani, ponieważ do naszego portfela trafi spora suma pieniędzy. Oczywiście, jest to uzależnione od tego, jak unikatowa jest nasza kolekcja. Jeśli posiadamy rzadko spotykane monety - https://snmw.pl/ przykładowo z XIX stulecia lub jeszcze z czasów zaborów, to na pewno możemy liczyć na duży zysk. Musimy w sieci poszukać profesjonalny skup monet i skontaktować się z nimi. Ich pracownicy umówią się z nami na spotkanie i fachowo wycenią naszą kolekcję. Wycena będzie rzecz jasna bezpłatna. Warto skontaktować się z kilkoma spółkami (zobacz składka na ubezpieczenie społeczne), które trudnią się numizmatami i zestawić ceny. Da nam to przejrzysty obraz sytuacji i będziemy w stanie przyjąć najlepszą ofertę.
Pamiętajmy jednak o tym, aby być pewnym, że chcemy zbiór sprzedać, gdyż potem nie będzie już odwrotu.
2019/10/17, 15:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.