Czy na fakturach, które są wystawiane w Polsce można umieścić nagłówek Invoice?

Każda spółka w ramach prowadzenia swej działalności gospodarczej powinna sporządzać dokument sprzedaży. W zależności od tego, czy klientem jest osoba indywidualna czy firma, wystawia się paragon albo fakturę.


źródło
Bloger: NCDOTcommunications
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Naturalnie osoby prywatne także mają prawo uzyskać ten drugi dokument (http://happytree.com.pl/), jeśli jedynie okażą taką potrzebę.


Różnica między tymi dokumentami polega na tym, że w wypadku faktury wymienione są pełne dane sprzedającego oraz nabywcy.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej szczegółów.

Jeśli sprzedawcą jest firma o międzynarodowym zasięgu, na fakturze może zostać zawarty nagłówek napisany w innym języku. Według ustawy o VAT oraz przepisów uzupełniających nie jest obowiązkowe używanie jedynie języka polskiego. Jeżeli chciałbyś na tego typu dokumencie zamieścić nagłówek invoice faktura wciąż okaże się pełnowartościowym dokumentem sprzedaży produktu albo usługi. Ponadto przepisy pozwalają na zamieszczanie tam dodatkowych informacji, dlatego też taki napis w języku obcym może zostać potraktowany właśnie jako dodatkowa informacja. Ponadto ustawodawca nie określa konkretnego języka, w jakim mogłaby zostać ona stworzona.


gastronomia
Bloger: www.audio-luci-store.it
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zobacz również

Znak towarowy w naszej ojczyźnie

kupony rabatowe
Bloger: Carol Pyles
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Znak towarowy daje możność szybkiej identyfikacji danego wyrobu lub usługi jako pochodzącego od konkretnego przedsiębiorcy.


Jest to wszelkie oznaczenie, jakie możesz zaprezentować w sposób graficzny, jeżeli owo oznaczenie służy odróżnianiu od siebie wyrobów jak też usług pochodzących od rozmaITych przedsiębiorców.


Dotyczy to dowolnego rodzaju tego typu dokumenu, czyli faktury VAT, proforma czy też VAT marża. Ponadto nie funkcjonuje jeden ustalony wzorzec tego typu dowodu zakupu. Najważniejsze jest to, aby były na nim zamieszczone dane dotyczące stron transakcji i jej przedmiot. Jest tak w wielu państwach, dla przykładu w Anglii, tak jak w Polsce firma może, ale nie musi być tzw. vatowcem.


Niezależnie od tego, dla kontrahentów z zagranicy mamy prawo wystawić dokument z napisem "Invoice". Najbardziej istotne jest to, aby dodatkowymi informacjami nie spowodować tego, że faktura jest nieczytelna.
2019/08/05, 12:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.