Usługi typu finansowego - czym dokładnie one są oraz co tak naprawdę możemy do nich po zaliczać?

Przede wszystkim zanim zaczniemy nasz felieton, musimy wyjaśnić, czym jest usługa typu finansowego - a jest to po prostu usługa świadczona przez podmiot, który to działa typowo w samym sektorze finansowym (a więc przez tak zwanego "pośrednika finansowego"), który wiąże się z inwestowaniem, bądź uzyskiwaniem środków pieniężnych, oraz zapewnieniem ich odpowiedniego przepływu pomiędzy uczestnikami konkretnego rynku.
biznes
Bloger: greensefa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


finansowy
Bloger: The Liverpool School of English
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


I tutaj powstaje zasadnicze pytanie: Jakie dokładnie podmioty istnieje możliwość po zaliczać do tego konkretnego rodzaju usług?


Jak to się okazuje, nasze polskie prawo pewne usługi finansowe posiada wymienione w Ustawach o ochronie niektórych praw typu konsumenckiego, oraz w odpowiedzialności za różne szkody, które są wyrządzone przez jakiś produkt niebezpieczny.

Jeśli stworzony tutaj wpis wciągnął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny, gdzie jest więcej treści.

Wynajdziemy w nim pewnego rodzaju finansowy misz-masz, lecz złączony wraz z sobą najważniejszymi kwestiami. Istnieją tam bez żadnych wątpliwości: Pierwsze - czynności bankowe; drugie - umowy tak nazywanego "kredytu konsumenckiego"; 3. czynności związane z ubezpieczeniem; a także Czwarty umowy uczestnictwa w środku takiego typu rzeczach jak chociażby: fundusze typu inwestycyjnego "otwarte", tak zwane "specjalistyczne" fundusze inwestycyjne ponownie typu "otwartego", czy fundusze inwestycyjnym zwane "zamkniętymi", oraz kolejne "specjalistyczne" fundusze typu inwestycyjnego, w tym przykładzie "zamknie", a także fundusze inwestycyjne nazywane najzwyczajniej "mieszanymi".
Jak to więc można zobaczyć, do usług typowo finansowych nie zalicza się umów związanych z członkostwem w otwartym funduszu emerytalnym, czy umów, które składają się na tak nazywane "pracownicze" programy typu emerytalnego.
2019/10/05, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.