Jak można odzyskać podatek z pracy w Wielkiej Brytanii? O czym musimy pamiętać? Czy opłaca się skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Spora ilość Polaków jedzie do Anglii, aby zyskać lepiej płatną pracę i w tym kraju poukładać sobie życie. Nawet co piąty Polak decyduje się na ten krok.


Pracodawcy


Najczęściej wybiera Anglię, ale i kraje pobliskie przykładowo Irlandię. Wiele osób w ten sposób żyje i wielu się udało. Tego typu wyjazdy wiążą się także z innymi ważnymi zadaniami, jak zwrot podatku.


zwrot podatku z irlandii
Bloger: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Niektórzy nasi rodacy wyruszają do Anglii na długi czas, inni natomiast tego typu wyjazd jako dodatkowa forma zarobku. W każdej sytuacji, czy jest to długi czy choćby na jeden miesiąc wyjazd, można starać się o zwrócenie podatku. Warunek jest taki: jeżeli chcemy zwrot podatku z Anglii nasza praca powinna być legalna. Trzeba mieć podpisaną umowę, a właściciel firmy powinien odprowadzać za nas stosowne składki - Łatwe podatki sp. z o.o..


Zobacz również

Dlaczego warto inwestować w start-upy, co dokładnie może dać taka forma prowadzenia biznesu?

pieniądze z funduszu seed capital
Bloger: Tyler Lowmiller
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pojęcie start-up od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi biznesu. Zresztą trudno się dziwić, skoro większość największych firm internetowych zaczynały właśnie w taki sposób, a i obecnie można osiągnąć całkiem spory sukces. Wszystko tak naprawdę zaczyna się od pomysłu, czasami takiego, który może zrewolucjonizować świat, a pomysł taki przez grupę pasjonatów będzie realizowany. W odróżnieniu do zwykłych form biznesu, start-upy funkcjonują nieco inaczej.


Czas sprawdzania formularzy w Anglii to od czterech do sześciu miesięcy, a jeśli zarobione przez nas pieniądze nie były wyższe aniżeli próg podatkowy, to zwrot podatku z UK będzie w całości.

Interesuje Cię zamieszczony w tym portalu artykuł? Kliknij zatem dodatkowo tutaj i zobacz więcej na tej stronie (https://raj-international.net/okablowanie-strukturalne/) na omawiany problem!

Jeśli próg został przekroczony, to zwracane jest część tych pieniędzy. Pocieszającą informacją dla osób, jakie zapominają o wielu rzeczach jest to, że o podatek można ubiegać się do 5 lat do tyłu. Podobnie się to przedstawia w innych państwach, przykładowo kiedy chcemy mieć zwrot podatku z Irlandii, lecz za każdym razem powinniśmy to sprawdzić -


sprzątanie
Bloger: Hades2k
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Najlepszym pomysłem jest skorzystanie ze wsparcia specjalistów, gdyż wtedy mamy pewność, iż gotówka (pożyczki pod zastaw) trafi na nasze konto.


Dostaniemy ją w miarę szybko i we właściwiej kwocie. Jest wiele tego typu firm, dlatego też zamiast działać samodzielnie i nie mieć gwarancji czy się uda, lepiej skorzystać z fachowej pomocy.
2022/06/09, 14:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.