W jaki sposób rozliczyć i do kiedy PIT?

Pochłaniające mnóstwo czasu, kłopotliwe, stresujące – czy rozliczanie PIT musi być właśnie takie? A więc nie. Ministerstwo Finansów wdrożyło kolejne ułatwienie: obecnie zeznanie podatkowe sporządzić może za nas pracownik urzędu fiskalnego.


Wystarczy przekazać do stosownego urzędu fiskalnego PIT-WZ, zatem podanie o sporządzenie zeznania podatkowego.


W tym wniosku podatnik przekazuje urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku czy też dochodu, przykładowo z tytułu ulgi na dzieci, sumptów na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów. Urząd fiskalny, na podstawie informacji z wniosku PIT-WZ i posiadanych informacji od chlebodawców albo organów rentowych, sam przygotuje zeznanie podatkowe. Formularze w wersji interaktywnej możemy pobrać ze strony systemu e-Deklaracje.


Zobacz również

Przygotowywanie zeznania podatkowego za rok 2016 - niemiły obowiązek tuż, tuż?

segregator
Bloger: Dominic Zaidan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Co roku każdy musi borykać się z problemem związanym z odprowadzeniem PIT-ów ze swoich przychodów pieniężnych. Obecnie jednak istnieje możliwość rozliczenia się z fiskusem przez Internet – szybko, prosto i bez żadnych dodatkowych kosztów.


Od kilku lat polscy podatnicy mają możliwość rozliczenia się z podatków przy pomocy specjalnych programów wirtualnych.


umowa
Bloger: Gareth Saunders
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Do kiedy powinniśmy się rozliczyć? W bieżącym roku podatnicy rozliczający się wedle skali podatkowej czy podatku liniowego mają 1 dzień dłużej na złożenie deklaracji podatkowej. Jest tak stąd, iż standardowy termin w tym roku przypada w niedzielę. Jaki blankiet będzie nam potrzebny? Zeznanie za działalność gospodarczą - zeznanie PIT-36.


Rozliczenia z urzędem fiskalnym możemy dokonać: W formie tradycyjnej papierowej w urzędzie skarbowym. Z tego rozwiązania skorzystają przede wszystkim tradycjonaliści i starsze osoby. Listem poleconym wysyłając blankiet w placówce Poczty Polskiej czy też za pomocą tzw.

Spójrz na witrynę oraz prześledź wpis, który niewątpliwie całkowicie Cię pochłonie, ponieważ dane tam umieszczone, przyciągają uwagę.

urzędomatu, czyli specjalnego przyrządu do przyjmowania dokumentów podatkowych.


Składając zeznanie PIT z pomocą tego urządzenia powinno się podać własny PESEL czy też NIP, określić którą deklarację składamy, włożyć do podajnika wypełniony blankiet, a w następnej kolejności odebrać potwierdzenie.
2019/01/10, 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.