Jak wypełnić deklarację PIT-38? - koniecznie dowiedz się więcej w tym temacie

Bez wątpliwości najprostszym sposobem rozliczania się z urzędem fiskalnym jest dziś rozliczanie się przez internet. Każdego roku coraz większa ilość podatników rozlicza się dokładnie w ten sposób.


Blankiet zeznania podatkowego PIT-38 służy do rozliczenia przychodów kapitałowych.
pożyczki
Bloger: Benjamin Linh VU
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


miejsce


Składają go jednostki, które w roku podatkowym uzyskały zyski między innymi z odpłatnego scedowania wartościowych papierów lub [agencje pracy w holandii] też objęcia udziałów w spółkach. Podpowiadamy jak go wypełnić . Zgodnie z artykułem 45 regulacji, deklarację składa się w czasie do dnia trzydziestego kwietnia roku następującego po r skarbowym. Podatnicy niemający na obszarze Polski punktu zamieszkania, jeżeli uzyskali w roku podatkowym intraty ze źródeł przychodów położonych na terytorium Polski, a zamierzają opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przed ww. terminem, są obowiązani złożyć zeznanie za rok podatkowy przed opuszczeniem terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Deklarację złożyć możesz bezpośrednio w urzędzie podatkowym bądź nadać (oddać, wysłać) w sposób przewidziany w art. 12 § 6 Ordynacji podatkowej (między innymi w postaci dokumentu elektronicznego przez net, w tym bez konieczności potwierdzania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym).
Podatnicy mający miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej składają zeznanie do urzędu podatkowego ustalonego podług miejsca zamieszkania w poprzednim dniu roku fiskalnego, a jeżeli zamieszkanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustało przed tym dniem - według poprzedniego miejsca zameldowania na jej obszarze kliknij tutaj.

W tym tekście odnajdziesz zajmujące informacje, ale odszukaj ponadto pozostałe artykuły na ten temat. Z pewnością będą fascynujące.

Podatnicy nieposiadający miejsca zamieszkania na obszarze Polski składają zeznanie do urzędu skarbowego właściwego w sprawach opodatkowania osób zagranicznych, jak podaje portal podatnika.
2020/06/18, 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.