W jaki sposób szybko kontrolować należności związane z działalnością naszej firmy

Nasza działaność musi na siebie zarabiać, musi funkcjonować tak żeby klienci byli zadowoleni, ale też żeby pracownicy mogli wydajnie funkcjonować. Powinniśmy wszystko odpowiednio ogarnąć pod względem ogólnie pojętego zarządzania. Zaczynając od logistyki związanej z dostawami, przez czas wytwarzania produktu/usługi, po dostawę. Musimy ułożyć wszystko zwracając uwagę na sytuację na rynku, na którym funkcjonujemy i tego, jak wygląda wewnętrzna struktura firmy.
Financial Service Support
Zaczerpnięte z: http://www.fss-finanse.pl/
Ważny jest każdy element, by całość logicznie i dobrze działała. Konieczne jest też to, w jakim czasie klienci uiszczają należności związane z usługami/produktami, które im zaoferowaliśmy. By wszystko było na odpowiednim poziomie musimy, co jakiś czas wyliczać ile wynosi wskaźnik rotacji należności. Gdy wskaźnik ten jest niższy niż 7 to koniecznie trzeba zacząć szybciej ściągać należności od klientów. Zbyt duże kredytowanie nie jest niczym dobrym, bo wtedy firma traci swoją płynność finansową i nie może dobrze funkcjonować.

Zobacz również

Cenione na rynku firmy zajmujące się przygotowywaniem różnego rodzaju konkursów.

konkurs
Bloger: Rintal Polska
Zaczerpnięte z: Rintal Polska
Profesjonalne firmy zajmujące się przygotowywaniem różnych konkursów jeszcze parę lat do tyłu nie były widoczne na krajowym rynku, tymczasem w tym momencie powstało ich już naprawdę mnóstwo. Dzieje się tak dlatego, gdyż osoby je prowadzące świetnie wiedzą o tym, jak istotne jest to, aby wdrożyć się w obecne oczekiwania konsumentów. A te na ten moment rzeczywiście dotykają tego, żeby pojawiało się coraz więcej konkursów w trakcie których konsumenci mogą coś uzyskać, co oczywiście w efekcie będzie zachęcać ich w przyszłości do zrobienia użytku z danej usługi bądź zakupienia danego towaru.


Trzeba mieć należności własnej firmy pod bieżącą kontrolą

Kiedy zależy nam na tym by nasza firma odpowiednio prosperowała i ciągle się rozwijała, musimy pamiętać o właściwej kontroli należności. Jeżeli nie umiemy upomnieć się o swoje pieniądze, to raczej nasza firma szybko będzie musiała ogłosić upadłość. Oczywiście nie zawsze dajemy radę panować nad fakturami. Czasem trudno będzie dojść do tego, które faktury zostały opłacone we właściwym terminie, a które z opóźnieniem. Z tego powodu najlepiej kupić program, który sprawi, że kontrola należności, tzw. cash flow monitoring (zobacz pod adresem: ) okaże się o niebo łatwiejsza. Wpisanie wszystkich faktur do komputera, na którym będzie zainstalowany program pokaże nam które firmy mają zaległości, gdzie powinniśmy przesłać informacje z upomnieniem lub do kogo trzeba zadzwonić. Każdy dobrze wie, jaki jest termin płatności, tak, więc powinni się go trzymać. Wspólnie z klientem decydujemy o możliwości uregulowania należności i sposobu – czasem jest możliwość spłaty ratalnej, ale, gdy klient i tak nie trzyma się terminu trzeba doliczać odsetki. Powinniśmy jednak wcześniej uświadomić klienta, że zwlekanie z zapłatą przy spłacie sprawi, że klient będzie musiał uregulować wyższy rachunek. To na pewno sprawi, że klient nie zapomni o terminie.
2019/09/05, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.