Co jaki przedział czasu należałoby przeprowadzać tzw. przegląd swojej gaśnicy?

Gaśnica samochodowa to wymagany składnik wyposażenia każdego samochodu. Reguluje to kodeks drogowy. Jednak każde takiego typu narzędzie trzeba co jakiś okres sprawdzać.


Wykonuje się to w czasie wykonywania czynności o nazwie przegląd gaśnicy.


Nie należałoby jednak mylić zagadnień czasu jej gwarancji z okresem przydatności do użycia. Gwarancji udziela wytwórca gaśnicy (przeważnie na okres 5 lat od daty jej wyprodukowania), z kolei przegląd techniczny wykonywany jest przez UDT. Zależnie od typu gaśnicy czas legalizacji jest dostosowany do danego środka zastosowanego do gaszenia. W wypadku tak zwanych gaśnic śniegowych wynosi dziesięć lat, natomiast proszkowych - 6 lat. Nie jest to jednak równoznaczne z typowym przeglądem pojazdu, który musimy robić co rok. Jest tak dlatego, że nawet jeżeli okres gwarancji jest dłuższy niż okres legalizacji, to wyższość nad regulaminem wytwórcy posiada rodzime prawo.


przegląd gaśnicy
Bloger: Andreshiro
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Taki przegląd gaśnicy opiera się na kontroli technicznej przez wykwalifikowanego specjalistę oraz ew. naprawie znalezionych w czasie badania (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) wad. Po wykonaniu tego typu kontroli, w wypadku uznania tej gaśnicy za działającą, zamieszczana jest na niej tabliczka z wyznaczoną datą kolejnego badania (dalsze informacje) technicznego. Należałoby więc go sprawdzać, żeby nie zaznać niemiłej niespodzianki w najmniej oczekiwanym momencie. Takie badanie nie jest kosztowne (opłata to około.


Zobacz również

W jaki sposób rozliczyć i do kiedy PIT?

umowa
Bloger: Gareth Saunders
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pochłaniające bezmiar czasu, uciążliwe, stresujące – czy rozliczanie podatku musi być właśnie takie? A więc nie. Ministerstwo Finansów wprowadziło kolejne ułatwienie: dzisiaj deklarację podatkową może sporządzić za nas pracownik urzędu podatkowego.


Starczy przekazać do stosownego urzędu fiskalnego PIT-WZ, a więc wniosek o sporządzenie deklaracji podatkowej.


10zł) a warto je zrobić, żeby mieć gwarancję, że w razie niebezpieczeństwa nie będziemy bezbronni. Należałoby wykonać również legalizację gaśnicy nawet pomimo tego, że kodeks drogowy nigdzie nie nakłada na kierowcę przymusu realizowania takiej legalizacji.
2023/02/06, 10:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.