Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to rewelacyjne miejsce do podziwiania uroku Tatr - nic, toteż dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu urlop a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najbardziej znanego miejsca na wczasy 2014, ferie i wakacje.


Bukowina Tatrzańska, góry
Bloger: Artur Nowacki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Kolejne istotne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z tysiąc sześćset trzydziestego roku. Pierwsze zagrody w górach zaistniały w skutek wyrębu puszczy tatrzańskiej. Rozwój osady następował dość wolno,na skutek ostrego klimatu i nieżyznej ziemi.

Na tej stronie jest sporo rzeczowych wiadomości, ale prędko zobacz też pozostałe szczegółowe informacje dominikana z niemiec. One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Niedolę obywateli pogłębiały przymusowe daniny. Sytuację polepszyła dopiero reforma społeczna oraz poprawki w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Znaczącym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła jak również szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców.

Jeśli myślisz, że w tym artykule są godne uwagi informacje, to przeczytaj też inne szerokie opracowanie (https://www.eccoholiday.com/p/hiszpania-majorka) opisywanej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

Niesłychanie istotną rolę odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury miejscowej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wędrówek powinni zaznajomić się z propozycją wakacji w Beskidach

***
Pełną propozycję na odpoczynek 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej znajdujące się linki:
- noclegi Bukowina Tatrzańska
- kwatery prywatne Bukowina Tatrzańska
- beskid śląski noclegi
2020/05/21, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.