Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to rewelacyjne miejsce do podziwiania uroku Tatr - nic, toteż dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu urlop a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najbardziej znanego miejsca na wczasy 2014, ferie i wakacje.

Bukowina Tatrzańska, góry
Bloger: Artur Nowacki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy.

Sprawdź, co jest w najnowszej treści (http://koloryjogi.pl/). Te informacje także na pewno będą dla Ciebie interesujące, gdyż przedstawiają pokrewną tematykę.

Kolejne istotne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.


Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z tysiąc sześćset trzydziestego roku. Pierwsze zagrody w górach zaistniały w skutek wyrębu puszczy tatrzańskiej. Rozwój osady następował dość wolno,na skutek ostrego klimatu i nieżyznej ziemi.

Na tej stronie jest sporo rzeczowych wiadomości, ale prędko zobacz też pozostałe szczegółowe informacje dominikana z niemiec. One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Niedolę obywateli pogłębiały przymusowe daniny. Sytuację polepszyła dopiero reforma społeczna oraz poprawki w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Znaczącym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła jak również szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty wokalne i taneczne mieszkańców. Niesłychanie istotną rolę odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury miejscowej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wędrówek powinni zaznajomić się z propozycją wakacji w Beskidach

*** Pełną propozycję na odpoczynek 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej znajdujące się linki: - noclegi Bukowina Tatrzańska - kwatery prywatne Bukowina Tatrzańska - beskid śląski noclegi


Zobacz również

Rozrywki w Zakopanem i w okolicach przed rozpoczęciem letniego sezonu

Tatry
Bloger: hosiawak
Zaczerpnięte z: www.flickr.com
Dużymi krokami zbliża się czas, w którym będzie dało się w końcu nie pamiętać o problemach związanych z zimą, opadami śniegu i ujemną temperaturą. Choć tak naprawdę wakacyjny sezon zacznie dopiero w czerwcu, gdy większość uczniów kończy rok szkolny i wyjeżdża na wypoczynek z mamą i tatą, już teraz można zaobserwować, że dużo ludzi wyprasza kilka dni urlopu albo na pewien czas zawiesza własną działalność, następnie pakuje plecak, zabiera trochę niezbędnych przedmiotów i trochę oszczędności, aby wybyć dokądkolwiek – jak najdalej od centrum miasta, od własnej firmy, niezadowolonych kontrahentów i pozostałości po brudnej, miejskiej zimie.
2019/09/13, 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.