Znak towarowy w naszej ojczyźnie

Znak towarowy daje możliwość prędkiej identyfikacji danego wyrobu bądź usługi jako pochodzącego od konkretnego przedsiębiorcy.


Jest nim wszelkie oznaczenie, jakie możesz zaprezentować w graficzny sposób, jeśli owo oznaczenie służy rozróżnianiu od siebie artykułów a także usług pochodzących od różnych przedsiębiorców.
W związku z tym, iż znak towarowy spełnia tak ważną funkcję w biznesie, normowany jest regulacjami prawa, tak na krajowym poziomie, jak również międzynarodowym. W naszej ojczyźnie wiąże Ustawa prawo własności przemysłowej oraz – jako iż Polska jest członkiem Unii Europejskiej – unijne zarządzenie o wspólnotowym znaku towarowym.

Miej na uwadze, że jesteśmy tutaj (https://www.interwiedza.pl/szkolenia/operator-suwnicy/). Czekamy na Ciebie z nowymi wpisami, które są niezwykle interesujące. Sądzimy, że zachęcimy Cię do kliknięcia w podany link.

Te dwa akty prawne przewidują możność rejestracji symbolu towarowego, dzięki czemu służą one ochronie symboli towarowych.


kupony rabatowe
Bloger: Carol Pyles
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Ochrona znaku towarowego to wyłączne używanie znaku towarowego w sposób zawodowy. W praktyce znaczy to, że tego konkretnego znaku towarowego ma prawo użytkować wyłącznie osoba albo firma, która zarejestrowała symboltowarowy. Dzięki temu ten znak towarowy można bez obawy umieszczać na swych wyrobach albo na ich opakowaniach jak też wprowadzić je do obrotu pod tym znakiem towarowym. Na znaku towarowym zarobić możemy jeszcze w inny sposób, dla przykładu znak (polecamy sprawdź tutaj) ów można sprzedać albo użyczyć licencji na jego stosowanie.
Co więcej, w wypadku naruszenia prawa do zarejestrowanego znaku towarowego, w szczególności przez stosowanie przez konkurenta znaku identycznego bądź analogicznego, osobie, która ma ochronne prawo na znak towarowy przysługuje: prawo do żądania zaniechania naruszeń, wydania uzyskanych korzyści oraz zapłatę opłat licencyjnych za czas bezprawnego używania symbolu.
2021/09/13, 18:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.