Na co trzeba zwrócić uwagę w trakcie inwestowania na giełdzie. Notowania giełdowe – aktualności z kraju jak i ze świata.

Na giełdzie znajdziemy dużo różnego rodzaju graczy. Jedne z nich przebywają tam od kilkunastu lat i przez te lata wypracowały sobie pewną pozycję, tym samym zdobyły miano tak zwanych „dojnych krów”. Inne natomiast pojawiły się na giełdzie i od samego początku muszą walczyć o swoją pozycję notując zarówno gorsze, jak i lepsze wyniki. Wspomniane „dojne krowy” są tym, czego pragnie każdy gracz.

W przypadku polskich firm trudno jest mówić rzeczywiście „dojnej krowie”, jednak możemy wyszukać kilka spółek, które każdego roku zapewnią graczom przyzwoity zastrzyk gotówki. Tego typu spółek należy poszukiwać wśród giełdowych gigantów i w indeksach WIG20 i WIGDIV.

Zobacz również

Jak przedstawia się lokata bezkarna? - najistotniejsze informacje

oszczędzanie
Bloger: OTA Photos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jakie usługi przyszykował dla nas bank?

Zazwyczaj banki posiadają wiele różnorodnych propozycji dla swoich klientów oraz należy się im wszystkim rzetelnie przyjrzeć, aby mieć świadomość, że korzystamy z tej najlepszej dla nas.


gotówka
Bloger: Stéfan
Zaczerpnięte z: flickr.com
Obecne trendy na rynku.

Jak informuje Bloomberg Commodity Index wartości surowców zmalały do najniższego poziomu od 2002 roku. Notowania giełdowe prawie wszystkich surowców mocno spadają do najniższych od lat poziomów, wśród tych, które zostały dodatnie znajdziemy jedynie nikiel (+ 2,2%) i ledwie ponad granica - kakao (+ 0,1%). Wśród surowców, jakie straciły najwięcej znajdziemy, m.in. cukier, pszenica, złoto (może interesuje cię skup złota Warszawa Targówek) i kukurydza.

Czy ten artykuł Cię zafascynował? W takim razie zobacz inny polecany serwis program vat, który również posiada absorbujące informacje.

Patrząc na rynki surowcowe można odnieść wrażenie, że cały świat jest na granicy recesji, czy też nawet już ją przekroczył.

Co ciekawe w związku z rosnącym wzrostem gospodarczym większość danych makroekologicznych nie daje szansy, żeby zauważyć objawy załamania gospodarczego. Godnym uwagi jest, że spadek cen zgrał się w czasie z rekordowo wysokimi notowaniom akcje idea bank - nasza strona. Ostatni raz tak dużą różnicę pomiędzy cenami surowców a S&P500 mogliśmy obserwować w latach 1998-99. Był to problem bańki internetowej, większość obawiała się przeniesienia całej gospodarki do Internetu, co spowodowało m.in. wyprzedaż złota przez banki za niecałe 300 USD za uncję.

Jakie są tendencje na rodzimej giełdzie?

stacja benzynowa
Bloger: Tobias Scheck
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W Polsce także nie jest nudno. Akcje Orlenu osiągają najwyższe wyniki w historii. Niespełna rok temu, w wakacje 2014 roku, byliśmy w stanie kupić je za 36,16 zł, obecnie stawki wzrosły do kwoty 76,75 zł. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest stosunkowo niska cena ropy, dzięki czemu Orlen podnosi marżę. Jak widzimy warto obserwować spółki czerpiące swoje przychody z surowców, ponieważ wiele firm zacznie tracić, kiedy inne wygenerują rekordowe zyski.
2020/02/18, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.