Co jest ważne, kiedy chcesz zacząć swoją przygodę z perkusją?

Dla mnóstwa osób może to być ogromna radość, jednak jest to także wyczerpująca praca.


Jeżeli chcielibyśmy zostać samoukiem i nauka gry na perkusji pod okiem doświadczonego nauczyciela nie wydaje nam się konieczna, powinniśmy być bardzo cierpliwi.


praca


Należy od samego początku pamiętać o metronomie. To narzędzie zapewni Ci równe granie, gdyż to na Tobie jako grającym na perkusji będzie spoczywało utrzymanie rytmu utworu. Na samym początku nie trzeba nabywać kosztownego metronomu.

Masz w planach zdobyć inne informacje na ten wątek? Zapewne notka z witryny również je zawiera, więc kliknij tu i poznaj je dokładnie.

Na początek wystarczy nawet prosty program do komputera lub telefonu komórkowego. Można także ściągnąć metronom ze strony online. Rozpoczynając swoją przygodę z perkusją, powinieneś posiadać swój styl. Inspiracje możesz czerpać od innych oraz odgrywać covery lecz w każdym wypadku staraj się dorzucić coś od siebie. Bardzo ważny jest poprawny układ rąk i utrzymywanie pałeczek. Już od pierwszych lekcji powinieneś zwracać na to baczną uwagę. Ważne jest także to, aby co jakiś czas ćwiczyć. Lepiej będzie, kiedy codziennie będziesz ćwiczył po 40 minut, niż dwa dni w tygodniu po 3 godziny.


nauka gry na perkusji
Bloger: Rod Waddington
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Nuty na perkusję nie są skomplikowane. Materiałów dostępnych w sieci nie będzie można nauczyć się bez znajomości nut. Dobrze by było, jakbyś na początkowym etapie nauki, korzystał z pobierania zajęć u doświadczonego perkusisty. Doświadczony instruktor pozwoli uniknąć złych nawyków w grze, które mogłyby pojawić się na początku. Może pomóc Ci także poznać zakres takiego zawodu jak bębniarz. Nie możesz zaniedbywać na początku edukacji gry na samym werblu albo padzie perkusyjnym. W taki sposób zdobyta technika szybko się przełoży na grę na całym zestawie perkusyjnym. Trzeba słuchać różnych gatunków muzyki. Da Ci to więcej idei na Twą grę i pozwoli do pewnego stopnia tworzyć własny styl.


Zobacz również

Niejedna spółka potrzebuje dobrej księgowej z dużym doświadczeniem

usługi księgowe Warszawa
Bloger: University of Wolverhampton
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sprawy księgowe i podatkowe w naszym kraju wydają się być raczej trudne. Zatem spora liczba firm korzysta z usług księgowych.


Niezłym rozwiązaniem jest zebranie ekipy oraz założenie zespołu albo spotkanie się co jakiś czas z osobami grającymi na różnych instrumentach. Niezwykle ważna jest umiejętność współpracowania z różnorakimi muzykami.
2022/03/17, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.