Używanie pistoletów w naszym kraju jest jednak legalne - co więc można nabyć?

Osoby, które bądź to interesują się militariami, bądź to mają niezwykle ryzykowną pracę, często mają do obcowania z bronią palną. Jednak mimo tego, że na tego typu rodzaj broni konieczne jest specjalne pozwolenie, to osoby, które pragną poczuć się bezpieczniej również niektórych typów broni używać mogą.
kostka brukowa
Bloger: AWBUD Wyroby Betonowe
Zaczerpnięte z: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg


W takim wypadku chodzi naturalnie o taką broń, którą można używać w naszym kraju z poszanowaniem prawa. Może być ona choćby gazowa, jednak niezależnie od jej typu, na całym świecie taki temat powoduje wielkie emocje. W Polsce funkcjonuje Ustawa o Broni, jakiej art. 11 mówi, że nie jest obowiązkowe zezwolenie na broń, jeżeli ta była stworzona przed 1885 rokiem lub jest jej repliką. Znaczy to, że mamy prawo całkowicie z poszanowaniem prawa kupić nie tylko wspomnianą broń czarnoprochową, lecz także amunicję czy też produkty akcesoria do konserwacji. Mało tego, mamy prawo także na własną rękę amunicję produkować. I to bez jakichkolwiek badań kontrolnych czy też zezwoleń. Nie musimy być także członkami klubów strzeleckich czy kolekcjonerami.


W sklepach militarnych możemy nabyć tego typu pistolety czy rewolwery za ok. 1000 zł. Zależnie od danego produktu, mogą posiadać one kaliber .36, .44 czy też choćby 4,5 milimetra. Są różne rodzaje broni, np. broń masowego rażenia, butelka zapalająca czy kusza. Nie należy zapominać także o nożach, choć te na szczęście mogłyby posłużyć do ratowania życia. Bywa tak w wypadku specjalnych noży ratunkowych.
Są jeszcze nożyki typu EDC albo multitoole. Jeżeli jednak jesteśmy zwolennikami strzelectwa, moglibyśmy zapisać się do klubu strzeleckiego oraz w bezpiecznych warunkach sprawdzać swe umiejętności.
2023/02/04, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.