Telebimy – królowie reklam w polskich miastach

Telebim na dobre zagościł w polskich miastach, czy miasteczkach. Z północy na południe, od Gdańska, przez Łódź do Krakowa, od morza to Tatr, w wojewódzkich miejscowościach, w małych miasteczkach, a nawet na wsiach – tu wszędzie stoją już telebimy. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się co powoduje coraz większą ich popularnośc? W tym opracowaniu postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.


telebim
Bloger: Piotr Drabik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od jednej istotnej kwestii – telebim dostępny jest teraz praktycznie dla każdego chętnego. Chodzi tu zarówno o to, iż koszt jego kupna jest niewielki (ekrany LED nie są już drogie), lecz także o to, że wynajem reklam na telebimach z roku na rok jest coraz bardziej popularne – telebimów jest więcej ,a co za tym idzie, cena maleje, np medas-media.com.pl/. Reklama w niniejszej formie przestała zatem być obecnie zarezerwowana wyłącznie dla najbogatszych przedsiębiorstw, tych które dysponują dużym kapitałem na reklamę. Jeszcze parę lat temu na dużych telebimach reklamowały się największe, bardzo rozpoznawalne podmioty – te które klienci i tak znali.

Kiedy jednakże telebim pojawił się w niewielkich miejscowościach, uzyskał popularność wśród lokalnych firm. Dziś można rzec z całą pewnością – to właśnie niewielkie spółki, niewielkie przedsiębiorstwa, marki rodzinne itd. to kluczowi reklamodawcy na telebimach. Właściciele posesji, działek z chęcią godzą się na umieszczanie na swoich powórkach telebimów. Dla nich to żaden koszt (cały proces obsługuje firma która ma telebimy), a miesięcznie mogą zarobić nawet ponad 1000zł na czysto.


Inną kwestią jest to, iż czasem reklamy na telebimach nie są najwyższej jakości. To jednak się zmienia, gdyż klienci są coraz bardziej świadomi tego, iż estetyka i odpowiedni design są ogromnie ważne i klienci zwracają na to uwagę ( na stronie). W obecnych czasach, kiedy telebimów jest duża ilość i reklama agencja reklamowa kraków na nich jest niedroga , nie należy się dziwić, że są one coraz bardziej popularne.

To przecież oczywiste – jest zapotrzebowanie, jest i podaż. Jaka będzie przyszłość tego typu nośników reklamy? My uważamy, że w miastach nie pojawi się już większej ilości telebimów, za to pojawią się one w większej liczbie w małych miejscowościach a także na wsiach. Zwróćmy uwagę na to, iż coraz większa liczba ludzi z dużych miast przeprowadza się poza miasto do małych miejscowości.
2022/05/19, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.