Urodzenie dziecka to magiczny moment i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego

Kilka lat temu polskie kobiety wywalczyły sobie, żeby ich urlop wychowawczy trwał okrągły rok.


Każda matka uzna, że pierwszy rok brzdąca jest kluczowy.


pożyczka
Bloger: Mark Hodson Photos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jest to czas, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi tylko o karmienie albo pilnowanie, ale o budowanie się silnej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swym słoneczku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne jest to, żeby rozumieć, że na ilość pieniędzy, które otrzymamy od ZUS na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego berbecia.

Czy podoba Ci się ten tekst? Jeśli tak, to sprawdź ponadto szczegóły w serwisie biuro nieruchomości sosnowiec, ponieważ one też mogą okazać się dla Ciebie bardzo wartościowe.

Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie może być też niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało kto dziś zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.


Zobacz również

Jakim sposobem dokonać wyceny własnej nieruchomości?

nieruchomości
Bloger: Guilhem Vellut
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Coraz mniejsza liczba ludzi w naszym kraju decyduje się kupić dom. Naturalnie najważniejszą przyczyną tego stanu rzeczy jest w dalszym ciągu nieciekawa sytuacja gospodarcza państwa, więc nawet bogatsi ludzie czekają na podjęcie decyzji. A poza tym, banki o wiele mniej chętnie decydują się na podpisanie umowy z klientem - nietrudno spostrzec większą ilość odmów kredytów. Jak w takim razie żyć? W jaki sposób sprzedać swoją nieruchomość? Na całe szczęście taki człowiek, który zna triki zwiększające sprzedaż, a na dodatek odpowiednio podejdzie do wszystkich działań, ma okazję bez większego kłopotu sprzedać dom.


Jeżeli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez problemu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy także ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.
2022/07/08, 09:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.