Kilka uwag na temat papierów wartościowych i form oszczędzania proponowanych współcześnie na ojczystym rynku finansowym

Do oszczędzania przekonują nas nie tylko reklamy w radiu. Eksperci na szpaltach gazet piszą o zaletach, jakie wypływają z oszczędzania. W końcu rozsądniej odłożyć nieco pieniędzy, chociażby do skarpety, niż wziąć kredyt, a potem spłacać go z odsetkami. Banki prześcigają się teraz w propozycjach, dzięki którym szary Kowalski może odłożyć nieco grosza na nową mikrofalówkę albo po prostu na czarną godzinę.


Strategia biznesowa
Bloger: tec_estromberg
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Najbardziej rozpowszechnionym sposobem na oszczędzanie są lokaty. Pewnym ich mankamentem pozostaje to, że fundusze muszą przeleżeć na koncie przynajmniej parę miesięcy, aby przynieść jakikolwiek zysk. W przypadku niedużego wkładu zarobione w taki sposób sumy nie będą jednak duże. A i samo oprocentowanie jest śmiesznie małe. Stąd wiele osób decyduje się na inne formy pomnażania swojej pensji. Emisja obligacji skarbowych jest jednym z zadań, jakie narzuciło sobie polskie Ministerstwo Finansów. Taka forma oszczędzania pozostaje bezpieczna dla klientów, bo ryzyko straty zainwestowanych funduszy bywa faktycznie niewielkie, a profity są bardziej spore niż te uzyskane z lokat.

Obligacje skarbowe można zakupić nie tylko w banku, ale również nie ruszając się z sypialni. Wystarczy notebook z dostępem do internetu lub badania marketingowe - secretclient.com tablet.http://www.kancelaria-cpr.pl/2013/10/17/powody-dla-rozdzielnosci-majatkowej/ (http://www.kancelaria-cpr.pl/2013/10/17/powody-dla-rozdzielnosci-majatkowej/)Dla tych bardziej doświadczonych i obeznanych w zagadnieniach giełdowych przeznaczona bywa oferta obligacji korporacyjnych. W tym przypadku można zarobić więcej, ale pozornie prosty biznes ma swoją cenę, bowiem takie obligacje pozostają gwarantowane nie przez skarb państwa, lecz przez prywatnych kapitalistów, którzy reprezentują konkretną firmę. W tej sytuacji emisja obligacji pozostaje i dla nich korzystna, ale nabywający je klient musi liczyć się tak ze sporym zyskiem, jak i również wielką stratą.

Konferencja
Bloger: U.S. Department of Agriculture
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jak udowodniliśmy sposobów na pomnożenie własnego kapitału jest co najmniej trzy. Zapewne najwięcej kontrowersji wzbudza oferta obligacji korporacyjnych. Przyczyną takiego, a nie innego stanu rzeczy może pozostawać fakt, że jeszcze niewiele pań poznało plusy i minusy wynikające z zakupu wspomnianych obligacji. Pomimo tego że sam temat jest coraz bardziej znany, to jego droga do wzięcia jest jeszcze daleka. O papierach wartościowych można napisać tak pracę magisterską, jak i doktorską, czyli jednym słowem materia jest tak obszerna, że nie sposób ją wyczerpać. Chociaż sam rejestr jest długi, to z pewnością każda pozycja bywa dobrze znana każdemu ekonomiście i na przypomnieniu o czekach czy bonach pieniężnych sprawa w tym przypadku się nie kończy.
2022/07/13, 11:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.