Rynek pracy w Polsce

Dzisiejszy rynek pracy wykazuje tak dużą niestabilność, że te zawody, na które jeszcze niedawno istniał popyt, w tej chwili nie napotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Jakie profesje mają w tej chwili największe powodzenie?


Pracodawcy podają do wiadomości, iż największe braki występują w grupie doświadczonych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności. Mimo wyraźnego spowolnienia w budownictwie nadal ukazują się utrudnienia z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy daje się we znaki (zobacz zarejestrowanie znaku towarowego) znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie jest jednoznaczne z tym, że na otrzymają zatrudnienie wszyscy absolwenci politechnik. Pracodawcy wysoko oceniają zdobyte doświadczenie, jednak co możemy wiedzieć w tym temacie kiedy dopiero uzyskaliśmy dyplom. Musimy jedynie cierpliwie czekać na nabycie praktyki podczas pracy w zawodzie. (Zobacz też )
Time work
Bloger: Tim Regan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Nadal na stosunkowo szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności - technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy.

To ważne źródło tyczy się prezentowanej tutaj tematyki, zatem jeśli jest ona godna Twojej uwagi, to wejdź na ten link!

Nieustannie poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” poszukują właściwie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Zawód ten jest zawsze na czasie i nie traci swej aktualności. Trudności ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź ) Rozwijająca skrzydła polska gospodarka opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.


Kolejną dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu. Wszechobecne dziś medium dostarcza nam innowacyjne rozwiązania z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. W parze z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług oraz możliwości, z tego względu informatycy z całą pewnością bezrobotnymi w Polsce długo nie zostaną. (News )
Należy liczyć się z tym, że nie tylko praktyka zawodowa oraz studia otworzą nam wrota do sukcesu. To także sztuka pracy w zespole, pomysłowość i otwarty umysł na nowe wyzwania staną się powodem, że zyskamy w oczach potencjalnego pracodawcy.
2021/02/06, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.