zapotrzebowanie na profesjonalistów z zakresu logistyki

Jeszcze parę lat temu mało kto słyszał o logistyce, obecnie jest to bardzo wzięty fach. Sprawdzając ogłoszenia o pracę, nie można nie dostrzec, że w Polsce powstało zapotrzebowanie na specjalistów z obrębu logistyki. Absolwenci logistyki zajmują funkcje kierownicze i specjalistyczne w firmach handlowych, produkcyjnych, usługowych, spedycyjnych.


Są potrzebni w nieomal każdej dziedzinie gospodarki.
Inżynier transportu to fachowiec w dziedzinie ekonomii firm i handlu, zajmujący się rządzeniem przebiegiem planowania i transferu surowców, półfabrykatów i produktów. Oferty pracy logistyk dotyczą przeważnie zawodowców zajmujących się składami, dopływem surowców do fabryki, a następnie eksportowaniem skończonych produktów.
zatłoczone open office
Zaopatrzenie, programowanie wytwórczości, rozprowadzanie, transport, porozumiewanie się, to odcinek zadań logistyka.
Oferty pracy logistyk wymagają od kandydatów znajomości języków obcych i odpowiedniej obsługi komputera. Istotne w tym zawodzie są predyspozycje negocjacyjne i programowe, dobra organizacja produkcji, precyzja, umiejętność pracy pod presją czasu i ogromnej odpowiedzialności. Logistyk winien znamionować się zdolnością szczegółowego myślenia i bardzo dobrą znajomością gospodarki. Wymagana jest obeznanie rynku usług logistycznych i transportowych.
Oferty pracy logistyk zamieszczane są w wielu miejscach. Wyjątkowo dużo propozycji można odszukać na stronach internetowych. Takie propozycje jak praca Sulechów, czy praca Szczytno, jest możliwość znaleźć, nie wychodząc z domu. Zapotrzebowania na fachowców logistyków wciąż rośnie, a trzeba zaznaczyć, że zawód taki gwarantuje interesujące uposażenie. Zarobki logistyków w znacznym stopniu zależą od regionu, okazałości firmy, oraz od praktyki i sprawowanej funkcji.


Wraz z rozkwitem samej logistyki, występuje samoczynny rozkwit edukowania kadry logistycznej.

Sprawdź więcej szczegółów, a poznasz podobne wiadomości, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie wahaj się więc i użyj linku cele smart!

Logistykę można studiować na przeróżnych uczelniach. Istnieją nawet szkoły logistyki, które uczą wyłącznie speców w owej dziedzinie. Na studiach przywiązuje się wielką wagę do faktycznej znajomości języków obcych.
2021/10/19, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.