Utwory cały czas żywe i w dalszym ciągu często odtwarzane przez wiele osób

Mimo tego, że dookoła wszędzie atakuje nas miałki pop, nijakie utwory śpiewane przez wykonawców jednego sezonu, to wielu ludzi chętnie sięga do starszych przebojów, skomponowanych kilkadziesiąt lat temu. Pomimo tego, że ich wykonawcy już od dawna nie żyją albo zrezygnowali z kontynuowania muzycznej kariery, to ich utwory są wiecznie żywe i nadal często słuchane przez wiele osób.
muzyka
Bloger: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Gdy w połowie lat sześćdziesiątych przypadkowo spotkała się dwójka studentów szkoły filmowej nikt nie miał świadomości, że stanie się to początkiem jednej z najbardziej znanych rockowych kapel w historii muzyki. W przeciągu paru lat, do czasu przedwczesnego zgonu jej lidera, Jimma Morrisona grupa przygotowała parę płyt, w tym parę piosenek znanych w większości państw. Po dziś dzień utwory takie jak People Are Strange czy też Alabama Song wywołują dreszczyk emocji podczas ich słuchania, a wydawnictwa muzyczne co jakiś czas wydają kolejne płyty z największymi utworami kapeli.

Zobacz również

Pani szuka pana a pan pani

randka
Bloger: Lwp Kommunikáció
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ciężko żyć w pojedynkę szczególnie, kiedy nie mamy już nastu lat i marzy nam się stabilizacja. Jednak, jeśli u nas w otoczeniu nie ma żadnej osoby, która wykazałaby zainteresowanie naszą osobą lub którą my sami byśmy się chcieli zainteresować, to możemy skorzystać z Internetu. Internet daje możliwość wstawienia ogłoszenie typu: pani szuka pana. Być może ktoś będzie zainteresowany. Wiele osób wstawia bardzo różne ogłoszenia.


Dokładnie w tym samym roku powstał najsłynniejszy zespół w historii muzyki rozrywkowej, mianowicie kapela Pink Floyd. Trzech studentów architektury, to znaczy Rick Wright, Roger Waters oraz Nick Mason podjęło decyzję o wspólnym graniu, a podczas jednego z koncertów zostali zauważeni przez Petera Jennera, który stał się później ich managerem. Niezwykle szybko zespół stał się znany na rynku muzycznym w londynie, a po pewnym czasie jego sława w szybkim tempie wyszła poza Londyn i Anglię, a podsumowaniem tego zostało zawarcie umowy kontraktowej z wytwórnią płytową i wydanie pierwszej płyty, jaka odniosła duży sukces.

muzyk
Bloger: Piotr Drabik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Następne wydania były tylko lepsze, piosenki z nich zdobywały szczyty list przebojów i utrzymywały się na nich długimi miesiącami. Niestety konflikty pomiędzy członkami grupy, problemy z narkotykami i alkoholem spowodowały, że kolejna część historii Pink Floyd jest bardzo burzliwa. Pewna grupa członków kapeli odeszła z zespołu, pojawiły się również kłopoty z finansowymi oszustwami. Po zrzeczeniu się praw do Pink Floyd przez byłego członka artyści stworzyli jeszcze kilka płyt po czym niespodziewanie postanowili zawiesić działalność muzyczną. Fani długo czekali na pojawienie się kolejnej płyty, jednak okazało się, że wystarczyć im muszą te, które zostały nagrane do tej pory.
2023/02/08, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.