Organizacja idealnej konferencji to nie lada wyzwanie. Przygotowanie udanego spotkania wymaga częstokroć zaangażowania mnóstwa sił i środków oraz skoordynowania pracy licznego teamu ludzi.
W zależności od miary wydarzenia a także jego zakresu czas, który powinniśmy określić na przygotowania może obejmować od paru dni do kilku miesięcy.
Niestety niekiedy zdarza się, że pomimo ogromnego wysiłku organizatorów, spotkanie wcale nie będzie
sukcesem. W jaki sposób uniknąć wpadek i o czym pamiętać, aby
konferencja była owocna oraz została zapamiętana poprzez uczestników jako wyjątkowe wydarzenie?
Organizację każdego spotkania, niezależnie od jego złożoności i skali,
trzeba rozpocząć od przemyślenia koncepcji. W praktyce oznacza to odpowiedź na podstawowe pytania tyczące się planowanego spotkania (co? po co? dla kogo? w którym miejscu? w jakim czasie? i w jaki sposób chcesz zaaranżować). Temat konwentu musi być atrakcyjny dla ewentualnych uczestników oraz odpowiadać na potrzeby rynku. Właśnie od jego wyboru będzie zależeć to, kogo poprosisz do udziału w charakterze prelegentów. Dobrze było by także powiązać tematykę konferencji z charakterem miejsca - jeśli organizujesz konferencję dotyczącą rozwoju, nowych technik, wówczas postaw na w pełni nowoczesne centrum biznesowe. Poza tematyką, pewnym z kluczowych zagadnień
będzie to, do kogo kierujesz konwent, na czyjej obecności zależy ci z punktu widzenia realizacji celów biznesowych oraz na jak dużą liczysz frekwencję.
Kiedy będziesz poszukiwać innych tego typu informacji na wątek omawiany w powyższym wpisie, to
wejdź tu prawo jazdy - niewątpliwie te materiały także Cię zaciekawią.
Profil gości decyduje o charakterze
konwentu.