Jakie czynności trzeba wykonać, aby założyć firmę w Niemczech?

Dzisiaj bardzo popularne jest zakładanie firmy na terenie Niemiec. Relatywnie niewielka różnica jeśli chodzi o odległość jest także znaczną różnicą, jeżeli chodzi o kwestie urzędowe.


Brak konieczności opłacania składek do ZUS i przejrzyste przepisy kuszą coraz większą grupę przedsiębiorców.


Zobacz również

Jakie rzeczy są w stanie robić współczesne wizytówki?

CV
Bloger: Nguyen Hung Vu
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wspólnym elementem niemalże dowolnej nowej rozmowy o interesach jest przekazanie wizytówki. Ten mały kartonik stanowi zostawienie otwartej furtki do prowadzonej przez nas działalności. Z tego też powodu jeżeli naprawdę chcemy pozostawić po sobie korzystne wrażenia upewnijmy się, że ten element będzie najwyższej jakości.


Jeśli pragniemy otworzyć działalność w Niemczech, powinniśmy najpierw dobrać rodzaj tego typu firmy. Może to być choćby spółka z o.o. (GmBH), spółka osobowa, samozatrudnienie czy samodzielny oddział. Wcześniej trzeba udać się do urzędu ds. przemysłu, czyli das Gewerbeamt. Znajduje się on w ratuszu lub na obszarze urzędu miasta. Trzeba także wnieść małą opłatę meldunkową. Jeśli osoba, którą interesuje własna firma w Niemczech pracuje jako rzemieślnik, zatem np. krawiec czy też zielarz, powinna zalegalizować własny certyfikat w MSZ i Związku Rzemiosła, a również zarejestrować się w niemieckiej Izbie Rzemieślniczej. Dokładny wykaz zawodów, które uważane są za zawody rzemieślnicze jest dostępna w internecie.


button reklamowy
Bloger: Sam Howzit
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Kolejnym krokiem jest wypożyczenie biura spółki i założenie rachunku firmowego. Należy też zarejestrować firmę w odpowiednich instytucjach. Chodzi o urząd skarbowy czy IHK.


Dla mieszkańców naszego kraju niezwykle przyjemną wiadomością okaże się to, że podatek od działalności gospodarczej należy opłacać dopiero w takiej sytuacji, kiedy dochody firmy przekroczą kwotę, która wolna jest od opodatkowania. Chodziłoby tutaj aż o 24500 euro. Z drugiej jednak strony, trzeba opłacać relatywnie duże składki na ubezpieczenie zdrowotne.
2023/01/26, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.