Jakie czynności trzeba wykonać, aby założyć firmę w Niemczech?

Dzisiaj bardzo popularne jest zakładanie firmy na terenie Niemiec. Relatywnie niewielka różnica jeśli chodzi o odległość jest także znaczną różnicą, jeżeli chodzi o kwestie urzędowe.


Brak konieczności opłacania składek do ZUS i przejrzyste przepisy kuszą coraz większą grupę przedsiębiorców.


Zobacz również

Jakiego rodzaju są różnice między umowami dotyczącymi kredytu oraz pożyczek?

pożyczka
Czy wiesz, że kredytu mógłby udzielić tylko bank oraz wykonuje to przeważnie nie tylko na uprzednio uzgodniony zamiar, na jaki przeznaczone będą środki pieniężne, lecz również pobierać za tę usługę oprocentowanie oraz prowizje? Ponadto pod rygorem bezskuteczności umowa kredytu powinna być zawarta pisemnie.


Jeśli pragniemy otworzyć działalność w Niemczech, powinniśmy najpierw dobrać rodzaj tego typu firmy. Może to być choćby spółka z o.o. (GmBH), spółka osobowa, samozatrudnienie czy samodzielny oddział. Wcześniej trzeba udać się do urzędu ds. przemysłu, czyli das Gewerbeamt. Znajduje się on w ratuszu lub na obszarze urzędu miasta. Trzeba także wnieść małą opłatę meldunkową. Jeśli osoba, którą interesuje własna firma w Niemczech pracuje jako rzemieślnik, zatem np. krawiec czy też zielarz, powinna zalegalizować własny certyfikat w MSZ i Związku Rzemiosła, a również zarejestrować się w niemieckiej Izbie Rzemieślniczej. Dokładny wykaz zawodów, które uważane są za zawody rzemieślnicze jest dostępna w internecie.


button reklamowy
Bloger: Sam Howzit
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Kolejnym krokiem jest wypożyczenie biura spółki i założenie rachunku firmowego. Należy też zarejestrować firmę w odpowiednich instytucjach.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tutaj agencja brandingowa.

Chodzi o urząd skarbowy czy IHK.


Dla mieszkańców naszego kraju niezwykle przyjemną wiadomością okaże się to, że podatek od działalności gospodarczej należy opłacać dopiero w takiej sytuacji, kiedy dochody firmy przekroczą kwotę, która wolna jest od opodatkowania. Chodziłoby tutaj aż o 24500 euro. Z drugiej jednak strony, trzeba opłacać relatywnie duże składki na ubezpieczenie zdrowotne.
2021/01/05, 08:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.