Jakim sposobem dokonać wyceny własnej nieruchomości?

Coraz mniejsza ilość Polaków decyduje się zakupić dom. Oczywiście najważniejszą przyczyną owego stanu rzeczy jest nadal skomplikowana sytuacja gospodarcza państwa, zatem nawet bogatsi ludzie decydują się poczekać na podjęcie odpowiedniej decyzji. A poza tym, banki sporo mniej chętnie decydują się na zaufanie człowiekowi - łatwo zauważyć dużo większą ilość odmów kredytów. Jak zatem żyć? Jak sprzedać swoją nieruchomość? Na szczęście człowiek, który zna sztuczki powiększające sprzedaż, a na dodatek odpowiednio podejdzie do wszystkich działań, ma możliwość bez większego problemu sprzedać własną nieruchomość.
nieruchomość na sprzedaż
Bloger: Mark Moz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Może to nieco zbyt optymistyczne twierdzenie, ale zasadniczo jest tak, że jeśli porządnie ogarniemy temat, zapewne nie będziemy czekali na kupca przez wiele czasu. A naturalnie nie należy przesadnie obniżać ceny, bo to akurat dla nas całkowicie nieopłacalne. Kapitalnie, że rzeczoznawca majątkowy KGDM może profesjonalnie ocenić wartość domu, działki, itp. Trzeba korzystać z usług oferowanych przez rzeczoznawcę, ponieważ w zasadzie jest to jedyna osoba, która umie się za to zabrać. Kiedy ocenimy wartość swoim okiem, pewnie znacznie zawyżymy bądź obniżymy wartość. To niemalże pewne.

Nie powinniśmy za bardzo się sprzeczać, gdy wycena nieruchomości ogólnie nie przypadnie nam do gustu - strona. Przecież rzeczoznawca posiada większą wiedzę, długoletnie doświadczenie, oszacował przecież wiele nieruchomości. To wyraźnie pokazuje, że rzeczoznawca jest specjalistą, któremu generalnie przydałoby się zaufać.


Zobacz również

Przeczytaj, zanim zaczniesz wypełniać ten nieszczęsny PIT

internet
Bloger: Franklin Heijnen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Duża lczba osób, ogromnie obawia się samodzielnego rozliczania PITów. Boją się oni, że popełnią wielkie błędy lub nie będą wiedzieć, co należy wpisać w jakimś konkretnym miejscu.

Warto także mieć na uwadze, iż absolutna większość Polaków, Rumunów, Holendrów albo Australijczyków to tzw. wzrokowcy. A więc niezmiernie istotne jest to, aby przed wpuszczeniem do własnego domu, miejmy nadzieję, że nie na długo, najzwyczajniej sprawić, iż dom będzie ładniejszy, aniżeli każdego dnia. To ze wszech miar istotna sprawa, bo przecież z całą pewnością wielce nam zależy na bezproblemowej sprzedaży nieruchomości. Nie powinniśmy również myśleć, że poszukiwanie nabywców przez Internet jest aktualnie i tak niekonieczne . Takie rozumowanie jest błędne. Obecność w Internecie zwiększa szanse na pozbycie się nieruchomości.
2018/06/21, 16:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.