Księgowość
podatki, kalkulator
Zaczerpnięte z: pixabay.com

Wypełnianie rozliczenia podatkowego – jak się za niego wziąć

Jak w każdym mieście, tak też i w Olsztynie funkcjonuje specjalna jednostka administracyjna zajmująca się regulacjami związanymi z podatkami i opłatami. Jest to miejsce, w jakim można uzyskać potrzebne informacje odnośnie wysokości należności– na przykład z tytułu utrzymywania nieruchomości.
finanse

System do fakturowania bardzo usprawnia działanie

Księgowość to jeden z tych działów w każdej firmie, gdzie wszystko musi się dokładnie pokrywać, a każde wyliczenie powinno okazać się przyszykowane co do grosza. Przez to księgowi tak dokładnie wszystko przygotowują, liczą, jak też patrzą czy wszystkie faktury są im podrzucone.
Finanse

Niezależny doradca finansowy dla twojego przedsiębiorstwa – niepotrzebny dodatkowy wydatek czy może bezcenna pomoc?

Prowadzisz firmę? Ostatnimi czasy coraz szybciej się ona rozrasta? Z pewnością cię to cieszy. Z drugiej jednakże strony pojawia się jednocześnie coraz więcej przeróżnych skomplikowanych kwestii, z jakimi musisz sobie poradzić. Dokumenty, biurokracja, budżet firmy - to wszystko potrafi niejednego zniechęcać. Z pewnością niejednokrotnie tkwiłeś nad papierami tak długo, że zastawała cię noc, a końca nadal nie było widać. A kiedy już się poddałeś, i tak jedynie przyśniła ci się nadwyżka finansowa, nad którą spędziłeś tak mnóstwo czasu.
faktura
Bloger: Daniel X. O'Neil
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

W jaki sposób wyszukać sprawdzonego buchaltera

O dobrego księgowego nie jest prosto. Winien być to ktoś uczciwy, skrzętny, wyuczony, a przy tym wszystkim zaangażowany oraz chętny do współpracy. Bardzo ważne, żeby lubił to, co wykonuje i stale rozszerzał horyzonty, obserwując nowości oraz doszkalając się.
księgowa
Bloger: Justin Hall
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Powierzenie księgowości biurom zajmującym się rachunkowością. Jakie są plusy i minusy takiej decyzji?

Osoby mające swoją działalność wiedzą, że muszą w ten sposób zarządzać własnym przedsiębiorstwem żeby ono generowało zyski. Należy kontrolować wpływy i sprawdzać sensowność różnych wydatków. Dlatego są takie koszty, jakie ponieść musimy by nasza firma funkcjonowała sprawnie i nie miała problemów. Do takich kosztów należy właśnie księgowość, dzięki której wiemy jak wyglądają nasze finanse. Niestety wiele ludzi nie posiada tego rodzaju umiejętności przez co zleca to zadanie biurom rachunkowym, lub zatrudnia kogoś do prowadzenia rachunków. Jakie są wady i zalety korzystania z usług takich firm?
faktura papierowa
Bloger: VLCinéaste
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Rzeczy, o jakich nie może zapominać żaden początkujący przedsiębiorca. Czytaj więcej!

Posiadanie swojej firmy to trudne wyzwanie. Zarejestrowanie działalności to wszak początek. Właściwie własny interes, to nieustanna praca, jaka powinna zostać wykonana ze starannością oraz pieczołowitością, bo inaczej można nie osiągnąć sukcesu.
agencja
Bloger: Rod Raglin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Na co kierować uwagę wybierając biuro księgowe?

Decyzja o doborze biura rachunkowego wiąże partnerów biznesowych na długo, dlatego istotne jest, ażeby wybór był doskonale przemyślany.


Na co kierować uwagę wybierając biuro księgowe?

Zakres prac rachunkowych świadczonych przez biura rachunkowe jest najczęściej podobny, bowiem wynika on z wymogów prawa: jest nim rachunkowość fiskalna a także obsługa kadrowo-płacowa.
faktura
Bloger: Daniel X. O'Neil
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Rozpoznanie faktur skutecznie oddziałuje na wydajność pracy

Czy pragniemy zwiększyć wydajność pracy?

Gdy pracowaliśmy w księgowości, to nie zdziwi nas informacja, że przy fakturach robimy sporo takich samych, dodatkowo jeszcze monotonnych czynności, które spowodują, że wydajność okazuje się być tragiczna, a o popełnienie omyłki wcale nie będzie trudno.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.