Jak kupować niedrogie bilety lotnicze? Nasz poradnik

Większość z nas pragnie niedrogo podróżować, a bardzo tanie loty są naszym marzeniem. Część z nas słyszała też historie o lotach za złotówkę lub jedno euro. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet jeżeli kiedyś można było zakupić tak niedrogie bilety, ten czas minął, prawdopodobnie bezpowrotnie.
import i eksport
Bloger: U.S. Department of Agriculture
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Mimo to można często nabyć bilety samolotowe za niewielkie pieniądze. Jest na to parę sposobów. Trzeba tylko pamiętać, że obecnie można trafić na loty za kilkadziesiąt złotych po naszym kontynencie, ale już przy odleglejszych destynacjach, takie okazje praktycznie się nie zdarzają.


korporacja
Bloger: HazteOir.org
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Przede wszystkim wędrowcy, których interesują naprawdę tanie loty, powinni być elastyczni. Najlepiej co do destynacji i terminu wyprawy. Wtedy będą mogli skorzystać z bardziej pokaźnej ilości promocji. Bo to nie tak, że linie lotnicze robią promocje jednocześnie na wszystkich trasach i w każdym terminie. Gdy mamy określoną listę marzeń lub rejonów świata, które koniecznie chcemy odwiedzić (i dodatkowo luźno korzystamy z urlopu) będziemy bardziej elastyczni i jest nadzieja, że uda się nam kupić bilet w świetnej cenie.


kursy
Bloger: US Department of Education
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jak to zrobić? Trzeba regularnie odwiedzać multiwyszukiwarki lotów, które agregują dane wielu linii lotniczych. Przeglądać powinniśmy także strony tanich linii lotniczych. Następnym sposobem jest podpatrywanie stron WWW, które informują o dobrych promocjach lotniczych. Działają przy nich często całkiem prężne grupy ludzi, którzy dzielą się swoimi znaleziskami lotniczymi. To tam początkujący podróżnicy mogą znaleźć tanie loty. Pamiętać trzeba, że zazwyczaj ciekawsze znaleziska dość szybko się kończą. Liczą się refleks i umiejętność szybkiego podjęcia decyzji. Nie wyłącznie dlatego, że tanie loty są szybko wyprzedawane, ale i dlatego, że często są one po prostu wynikiem błędów przewoźników.
A błędy się przecież naprawia.


Musimy mieć również gotowość na to, że bardzo wiele tanich lotów oznacza podróżowanie np. wyłącznie z bagażem podręcznym, z męczącą przesiadką albo bez możliwości wyboru miejsca.

Jeśli sądzisz, że w tym artykule są warte uwagi wiadomości, to sprawdź też inne szczegółowe opracowanie (https://psmtechnik.pl/attyki,11,pl) opisywanej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące tematy.

Nie jest to zatem sposób dla każdego.
2023/01/20, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.