Odpowiedni moment na wyjście do operetki

Lato to wymarzona pora na to, by nadrobić wszystkie zaległości kulturalne. Zastanówmy się nad tym, kiedy ostatnio byliśmy chociaż w kinie, operze, teatrze czy operetce. Dawno temu, prawda?
pokazy akrobatyczne
Bloger: Sheila Sund
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Stopień czytelnictwa w kraju wciąż się zmniejsza. Książki oglądamy tylko w księgarniach. Zamiast kina wybieramy naiwne filmiki w internecie. Małpki są przecież tak bardzo śmieszne! Ale czy to nam całkowicie wystarcza? Wszelkie pokazy artystyczne są jak najbardziej wskazane. Bez względu na to, czy wolimy kulturę niską czy wysoką. To ona poszerza nasze horyzonty. Za jej sprawą będziemy bardziej interesującymi kompanami do rozmowy. Lato to czas ogromnej liczby różnych wydarzeń kulturalnych oraz niesamowitych festiwali. Przy okazji zasłużonego relaksu możemy odwiedzić któryś z nich. W zależności od tego, jaką formę kultury wybierzemy, na pewnoznajdziemy coś najwłaściwszego dla siebie. Fani muzyki będą mieli możliwość wybrać się na jakiś koncert. Poznając nieznane dotąd miasto, pójdźmy do galerii sztuki, by podziwiać dzieła znanych artystów. Takie pokazy artystyczne, to w rzeczy samej doskonała rozrywka dla duszy!


Zobacz również

Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska, Tatry
Bloger: Brandon Atkinson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to świetne miejsce do podziwiania fenomenu Tatr - nic, więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się by spędzić tu wczasy a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na odpoczynek 2014, ferie i wakacje.

Tego lata czeka nas również kilka ciekawych premier filmowych. Wyjście na seans to zaledwie godzina czy dwie, natomiast niesamowite wrażenia pozostają na długi czas. Czasem dają nam do myślenia i każą spojrzeć na kwestię z zupełnie innej strony. Za ich sprawą otwieramy się na innych i stajemy się tolerancyjni. Poznajemy także siebie. Stawiamy się na miejscu bohatera z dużego ekranu. Na moment pragniemy być nimi. Jesteśmy coraz bardziej empatyczni. Przebywanie z różnymi sferami kultury nie tylko rozszerza światopogląd. Pozwala również bardziej otworzyć się na pozostałe osoby. Co więcej – jest wyśmienitą okazją do rzeczywistego zapoznania nowych kolegów. Pokazy artystyczne to coś więcej niż tylko moment. To mimo wszystko czas zainwestowany w swoje własne człowieczeństwo. Wtedy możemy zgłębić siebie. Odpowiedzieć na kluczowe pytania: „Kim jesteśmy”, „Dokąd zmierzamy” albo „Jaki jest mój życiowy cel?”. Przebywanie ze sztuką powoduje, że stajemy się o wiele bardziej wrażliwi na krzywdę innych ludzi. Z tego powodu powinniśmy wygospodarować nieco czasu na nadgonienie wszelkich zaległości w dziedzinie kultury!
2018/07/12, 01:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.