Miałeś przychody w ubiegłym roku? Rozlicz podatek

Pierwszy kwartał nowego roku to okres, kiedy każdy mieszkaniec Polski, który miał dochody w zeszłym roku, musi wykonać rozliczenie podatku. W rozróżnieniu od tego, jaką formę działalności uskutecznialiśmy, inny rodzaj PIT będziemy musieli przesłać. Jeśli posiadamy swoją własną firmę, oraz generujemy przychody z wielu odmiennych źródeł, czynność ta może być dla nas skomplikowana. Najczęściej jednak przychodzi nam rozliczyć przychody z umów cywilnoprawnych.
pit 2015 online
Bloger: swimboy1
Jeśli byłeś zaangażowany na etat, albo umowę o dzieło, musisz wykonać rozliczenie PIT 37. Tak również dzieje się w przypadku, kiedy jesteś emerytem albo rencista, który nie ma innego źródła przychodu. Jeśli jesteś jednostką, która tylko dorabiała przez pare tygodni i zmieściła się w sumie zwolnionej od podatku, nie będzie on tobie zabrany.

Zaabsorbował Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź (https://contra-odszkodowania.pl/uzyskiwanie-odszkodowania-z-oc-sprawcy-wypadku/) teraz, tu znajdziesz coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Lecz wciąż musisz sporządzić rozliczenie PIT 37, aby twój Urząd Skarbowy posiadał wgląd w twą sytuację majątkową. Jeśli byłeś zatrudniony w dwóch innych firmach na umowę o pracę albo zlecenie, wtenczas wypełniasz tylko jeden formularz, w którym sumujesz wszystkie dochody, zaliczki oraz składki razem. Mało tego, jeśli masz współmałżonka, z którym nie masz podpisanej rozdzielności finansowej, możesz spokojnie wykonać rozliczenie PIT 37 z nim, na jednym formularzu - -> zobacz szczegóły.


Jaką metodą jednak rozliczyć własny podatek? Posiadamy do wyboru kilka alternatyw. Jeśli jesteśmy na bakier z komputerem, możemy wybrać się do urzędu, pobrać darmowy druk i wypełnić go w asyście osoby kompetentnej. Jednak znacznie więcej osób korzysta z elektronicznych form deklaracji. Możesz pobrać właściwy program pit 2015 online, a następnie zainstalować go na swoim komputerze. Tam wybierzesz konkretny rodzaj dokumentu, który wypełnisz zgodnie z instrukcją. Gdy skończysz, upewnij się że wszystko jest w porządku, po czym wydrukuj deklarację i prześlij do swojego urzędu. Lecz możemy także sporządzić rozliczenie pit 2015 online (kliknij to). Na stronie urzędu jest specjalny program, który pobieramy, i wypełniamy wszystko jak w poprzednim wypadku. Z tym że tutaj nie musimy niczego drukować. Używając swojego podpisu elektronicznego, przesyłamy deklaracje do odpowiedniego urzędu wirtualnie.


Zobacz również

Dużo darmowych aplikacji do rozliczania pitów znajdziemy w Necie

decyzja
Bloger: Matt Bannister Photography
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W Necie odnajdziemy dużo różnych programów do uzupełniania pitów. Jeśli nie wiemy, jaki jest najskuteczniejszy, to warto przeglądnąć rankingi i przeczytać komentarze innych użytkowników, którzy już korzystali z tych programów.


Jeśli np. prowadzimy własną działalność i pragniemy szybko oraz sprawnie powypełniać pity 2016 program z pewnością nam pomoże.
Jeżeli jesteś osobą zatrudnioną, musisz pamiętać o tym, aby do końca kwietnia każdego roku zadeklarować swój podatek. Większość osób wypełnia druk numer 37, dotyczy on osób pracujących na umowach cywilnoprawnych. Można złożyć deklarację we własnej osobie w urzędzie, wysłać kurierem, lub nawet drogą elektroniczną.
2022/03/04, 08:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.