Jak obecnie się przedstawia rynek pracy w informatyce, jaki wpływ na niego ma ciągły niedobór wyszkolonych kadr.

Minione lata to ogromne zmiany jeśli chodzi o rynek pracy. Sporo zawodów utraciło swoje znaczenie, pensje w nich pospadały i coraz ciężej znaleźć ciekawą, interesującą posadę. Za to inne przeżywają swój rozkwit, propozycji jest ogromna ilość, a idą też za tym zarobki w odpowiedniej wysokości. Do tych ostatnich niewątpliwie zaliczyć można zawód informatyka, od pewnego czasu okupujący czołowe pozycje jeżeli chodzi o wynagrodzenia i popularność. Dla większości osób informatyk kojarzył się zapewne będzie z brodatym panem w koszuli, jaki będzie się zajmował wszystkim, co będzie się wiązać z komputerami.


praca przy komputerze
Bloger: DATA Uruguay
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jednak obecnie jest to dużo więcej, ponieważ informatykami nazywa się potocznie pracownicy zajmujących się sprzętem komputerowym, sieciami, programowaniem czy też wdrażaniem. Obecnie w dziedzinie informatyki pojawia się coraz większa specjalizacja, lecz bierze się to z tego, że znacznie powiększyła się w ostatnim czasie ilość technologii, i mimo wszystko pojedyncza osoba praktycznie nie ma najmniejszych szans na to, aby wszystkiego się nauczyć i wszystko poznać. Jak popularna jest praca (zobacz kp) it świetnie ocenić można po liczbie ofert, które się pojawiają - . Już teraz ocenia się, że istnieje poważny niedobór doświadczonych specjalistów, a w najbliższym czasie kłopoty ze znalezieniem odpowiednich ludzi będą zapewne jeszcze większe. Wprawdzie uczelnie kończy zwiększająca się liczba tego typu specjalistów, lecz jak widać nadal jest to dużo za mało jak na potrzeby rynkowe. Taka popularność informatyki przekłada się na wynagrodzenia ludzi tam zatrudnionych. Nawet początkujące osoby liczyć mogą na dużo więcej, niż w innych profesjach, a doświadczeni specjaliści są naprawdę bardzo dobrze opłacani.


zbieranie pieniędzy
Bloger: Global Panorama
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Co więcej, coraz bardziej popularny zaczyna być outsourcing it, i rosnąca grupa specjalistów z tej branży chętnie podejmuje działanie w charakterze niezależnych informatyków. Jeżeli są dobrzy, to raczej nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem interesujących projektów, a taki model pracy daje im znacznie więcej elastyczności. No i również całkiem dobre pieniądze, często niemożliwe do uzyskania na etacie - IT Kontrakt
2019/07/21, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.