Jak zacząć pracę jako księgowy?

Sytuacja gospodarcza nie jest przyjazna i bardzo ciężko zdobyć pracę. Ludzie po studiach rozpoczynają się rozglądać za zawodem która zagwarantuje zatrudnienie przez najbliższe lata. Czy takim właśnie zawodem jest księgowy? W poradniku postaramy się przybliżyć dobre i złe strony tej pracy.

Pieniądze
Bloger: hisks
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
- Na pewno potrzeba mieć wytrwałość do liczenia i najzwyczajniej w świecie je lubić – tłumaczy pan Tomek, zatrudniony przez biuro rachunkowe wrocław. – Trzeba być szalenie precyzyjnym i posiadać dobre oko do szczegółów. Czasami dosłownie niuans, który nam umknie może kosztować firmę ogromne pieniądze. Na pewno nie można robić nic w pośpiechu ani z założeniem że jakoś się ułoży. Precyzja i logiczne myślenie to bardzo ważne rzeczy. Niekoniecznie trzeba posiadać ukończone studia ekonomiczne, by zacząć pracę jako księgowy, ale jak najbardziej studia takie będą przydatne.

Osoba pracująca w rachunkowości może być zatrudniona na wielu posadach. Jego pensja w znacznej mierze wiąże się z zakresem odpowiedzialności. Marzeniem wielu księgowych jest praca jako biegły rewident albo księgowym w wielkiej firmie, która ma roczne zyski rzędu milionów. Wiąże się to z o wiele lepszymi niż uśrednione zarobkami.

Słów kilka o wypłatach jakich można się spodziewać. Nie ma tu wielkich pieniędzy i w małym mieście księgowy zatrudniony w średniej firmie może spodziewać się pensji rzędu 2000 zł. Im potężniejsza firma, tym wypłata przeważnie wzrasta, ale często kręci się wokół 3200 złotych. Dopiero gdy ma się dodatkowe doświadczenie, specjalizacja w konkretnej dziedzinie jak np. sprawy podatków w innych krajach czy inne wpływa pozytywnie na zarobki. Rozmiar miejscowości też ma wpływ. Na przykład lepiej płatne są usługi księgowe we Wrocławiu niż w niedużych miastach.

Zobacz również

W jaki sposób szybko kontrolować należności związane z działalnością naszej firmy

obliczenia finansowe
Bloger: Ken Teegardin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nasza działaność musi na siebie zarabiać, musi działać w taki sposób by klienci byli usatysfakcjonowani, ale również żeby pracownicy mogli wydajnie funkcjonować. Musimy wszystko odpowiednio ogarnąć pod względem ogólnie pojętego zarządzania. Począwszy od logistyki związanej z dostawami, przez czas wytwarzania produktu/usługi, po dostarczenie wszystkiego klientowi. Musimy rozplanować wszystko zwracając uwagę na sytuację na rynku, na którym się znajdujemy i tego, co dzieje się wewnątrz firmy.


Dobrą stroną pracy jako księgowy jest spokój. Gdy księgowy troszczy się o własny rozwój i ma wielkie doświadczenie to przeważnie zdobędzie zatrudnienie. Warto przejrzeć ogłoszenia o pracę – zazwyczaj widnieje na nich podkreślenie, że szukana osoba powinna mieć dwa lata praktyki zawodowej. Ponownie potwierdza się to, że porządny ekspert poradzi sobie na rynku nawet w niełatwych czasach. księgowy (http://ekspert-plock.pl/)
Zaczerpnięte z: biurorachunkowe.com.pl
Bloger: S.S.
2019/06/16, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.