Jak zacząć pracę jako księgowy?

Sytuacja gospodarcza nie jest przyjazna i bardzo ciężko zdobyć pracę. Ludzie po studiach rozpoczynają się rozglądać za zawodem która zagwarantuje zatrudnienie przez najbliższe lata. Czy takim właśnie zaksięgowy (www.ekspert-plock.pl/)t księgowy? W poradniku postaramy się przybliżyć dobre i złe strony tej pracy.

Pieniądze
Bloger: hisks
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
- Na pewno potrzeba mieć wytrwałość do liczenia i najzwyczajniej w świecie je lubić – tłumaczy pan Tomek, zatrudniony przez biuro rachunkowe wrocław. – Trzeba być szalenie precyzyjnym i posiadać dobre oko do szczegółów. Czasami dosłownie niuans, który nam umknie może kosztować firmę ogromne pieniądze. Na pewno nie można robić nic w pośpiechu ani z założeniem że jakoś się ułoży. Precyzja i logiczne myślenie to bardzo ważne rzeczy.
Niekoniecznie trzeba posiadać ukończone studia ekonomiczne, by zacząć pracę jako księgowy, ale jak najbardziej studia takie będą przydatne.

Osoba pracująca w rachunkowości może być zatrudniona na wielu posadach. Jego pensja w znacznej mierze wiąże się z zakresem odpowiedzialności. Marzeniem wielu księgowych jest praca jako biegły rewident albo księgowym w wielkiej firmie, która ma roczne zyski rzędu milionów. Wiąże się to z o wiele lepszymi niż uśrednione zarobkami.

Słów kilka o wypłatach jakich można się spodziewać. Nie ma tu wielkich pieniędzy i w małym mieście księgowy zatrudniony w średniej firmie może spodziewać się pensji rzędu 2000 zł. Im potężniejsza firma, tym wypłata przeważnie wzrasta, ale często kręci się wokół 3200 złotych. Dopiero gdy ma się dodatkowe doświadczenie, specjalizacja w konkretnej dziedzinie jak np. sprawy podatków w innych krajach czy inne wpływa pozytywnie na zarobki. Rozmiar miejscowości też ma wpływ. Na przykład lepiej płatne są usługi księgowe we Wrocławiu niż w niedużych miastach.

Dobrą stroną pracy jako księgowy jest spokój. Gdy księgowy troszczy się o własny rozwój i ma wielkie doświadczenie to przeważnie zdobędzie zatrudnienie. Warto przejrzeć ogłoszenia o pracę – zazwyczaj widnieje na nich podkreślenie, że szukana osoba powinna mieć dwa lata praktyki zawodowej.

ekscytujący wpis? Jeśli tak, kliknij tutaj - w źródle (https://www.account-pl.eu/) na pewno odnajdziesz coś niebanalnego, więc ten odnośnik powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Ponownie potwierdza się to, że porządny ekspert poradzi sobie na rynku nawet w niełatwych czasach.
Zaczerpnięte z: biurorachunkowe.com.pl
Bloger: S.S.
2022/05/24, 08:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.