złożona treść powieści Nieśmiertelni autorstwa Severskiego

Stajemy się społecznością, która czyta coraz mniej. Dobra książka porusza i ożywia myślenie. Czytanie poprawia zdolność wysławiania się i daje dużą radość.


Nieśmiertelni Severskiego to jedna z trylogii dawnego oficera wywiadu. Powieść jest wielopłaszczyznowa. Wątki przeplatają się, posiadając w pierwszej chwili niejasno określone punkty łączne. Agenci wywiadu angażują się w poważną akcję w Teheranie, gdzie powinny zapobiec konfliktowi zbrojnemu, być może na miarę ogólnoświatową - .


Wątki toczą się w pierwszej chwili każdy własnym torem. Obserwujemy zdarzenia oczami kilku postaci, monitorując nie tylko ich poczynania na gruncie zawodowym, ale i spore perturbacje w życiu osobistym. Niełatwo połapać się od razu we wszystkim, stopniowo wkraczamy jednakże w nastrój zdarzeń, w przypadku których komplikacje wydają się być chlebem powszednim.


Powieść jest dynamiczna, skomplikowana, cała wyraźnych postaci i nagłych zwrotów akcji. To dobry dreszczowiec, osadzony w świecie szpiegów, napisany pod kątem oczekiwań współczesnego czytelnika. Nie brakuje w nim humoru, zazwyczaj zabarwionego drwiną, a czasem szyderstwem. Rzeczywistość jest w niej połączona z fikcją, realizm z wyobraźnią, przynosząc w rezultacie ciekawą lekturę.


W powieści Nieśmiertelni Severskiego przedstawiciele wywiadu polskiego nie pracują, lecz służą, nie oglądając się na życie osobiste, zdrowie, pieniądze.


Zobacz również

Czy można znaleźć podarunek dla nastolatka w księgarni? Jakie pozycje książkowe jak i filmy mogą zainteresować młodego człowieka?

książki, księgarnia
Bloger: Ben Schumin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czasami myślimy nad jakimś upominkiem dla nastolatka i nic nie przychodzi nam do głowy. A może by tak odwiedzić księgarnie, w której powinniśmy znaleźć całą masę ciekawych pomysłów na taki prezent.


Ograniczają ich naturalnie nieprofesjonalni szefowie i politycy, którzy niczego nie rozumieją. Spora część osób w powieści jest ciekawa, przez co książkę jako powieść sensacyjną i szpiegowską czyta się z wielką radością.
2019/01/09, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.