Czy można znaleźć podarunek dla nastolatka w księgarni? Jakie pozycje książkowe jak i filmy mogą zainteresować młodego człowieka?

Czasami zastanawiamy się nad jakimś upominkiem dla nastolatka i nic nie przychodzi nam do głowy. A może by tak odwiedzić księgarnie, w której powinniśmy znaleźć mnóstwo interesujących pomysłów na tego typu podarunek.


Nie ma problemu, by w księgarni znaleźć tytuły, które zadowolą sporo młodych ludzi. Gatunkiem, jaki cieszy się wciąż ogromną popularnością jest z pewnością horror. Z tego powodu książka Stephena Kinga Miasteczko Salem, posiada duże szanse na to, by spodobać się ludziom młodym. Jest to druga z kolei książka tego znanego ze swej ciekawej twórczości pisarza.

kobieta czytająca książkę
Bloger: Erin Stoodley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Chyba nie ma osoby, jaka nie znałaby tego nazwiska i najpopularniejszych tytułów jego doskonałych i świetnie napisanych książek, jak choćby Lśnienie, Misery albo Carrie. Wiele z pozycji książkowych tego pisarza doczekało się filmowych adaptacji, które tak na dobrą sprawę mogą okazać się równie dobrym pomysłem na prezent. Gdy o propozycjach filmowych mówimy, to dobrym tytułem, tym bardziej dla chłopaka może okazać się Lwie Serce z Jeanem-Claude'em van Damme'em. Produkcja ta pochodzi z czasów, gdy aktor ten był u szczytu własnej sławy. Z pewnością spodoba się osobom, jakie lubią tego typu kino- lwie serce.

Często dobrym pomysłem może okazać się też podarunek praktyczny. Jak chodzi o młodego człowiek, który uczęszcza do szkoły średniej, to dostanie odpowiedniej książki w księgarni nie będzie większym problemem. Na języku polskim omawia się sporo lektur szkolnych, dlatego na przykład Żywot człowieka poczciwego Mikołaja Reja może okazać się tu idealnym pomysłem. Rzecz jasna jest sporo tytułów, po jakie trzeba sięgnąć w szkole średniej, natomiast jak zapytamy sprzedawcy, ten z pewnością pomoże nam dokonać wyboru. Osoby interesujące się historią, na pewno z chęcią poszerzą wiedzę, którą przyswajają sobie podczas lekcji.


księgarnia
Bloger: morebyless
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dlatego książka pod o tytule Starożytny Rzym może okazać się świetnym podarunkiem dla ucznia szkoły średniej. Jeżeli natomiast tego typu osoba interesuje się innym okresem, to bez problemu znajdziemy wiele tematycznych pozycji książkowych- przeczytaj żywot człowieka poczciwego.

Nie można traktować księgarni, jako miejsca, do jakiego chodzi się z konieczności. Można także zwyczajnie wziąć do księgarni takiego nastolatka po to, by sam wybrał coś odpowiedniego dla siebie. Może takie wizyty wejdą w nawyk i staną się regularniejsze. Będzie to na pewno pożyteczna rzecz dla tej młodej osoby.
2020/11/14, 08:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.