Co takiego może sprawić radość dziecku

Jedną z najbardziej znanych i najdawniejszych gier świata są szachy, znane już od czasów starożytnych. Nie do końca wiemy jakim celom one wtenczas służyły, czy była to wyłącznie zabawa czy służyła gra w szachy pewnym odmiennym, poważniejszym celom (przykładowo ćwiczeniu umiejętności dowodzenia).


Konsola
Bloger: Global Panorama
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bez względu jednak na to jakie były powody stworzenia tejże gry wiemy, iż towarzyszy ona nam już od wieków. Zresztą, nie jest to wyjątkowy przypadek. Zaświadcza to o tym że człowiek od zawsze kochał takowe formy rozrywek. Rzecz jasna z biegiem czasu modyfikował się i sposób gry i rodzaj gier które ludzie lubią. Nie jest jednak zamiarem tego tekstu analizowanie historii tej dziedziny życia (choć niechybnie byłby to bardzo ciekawy temat). Dość wiedzieć że historia takich rozrywek jest długa.

Obecnie wzmiankowana gra ustąpiła miejsca bardziej interesującym graficznie zabawom. Dzisiejsze gry komputerowe mają prawie niczym nie ograniczone możliwości. Za ich przyczyną możemy przenieść się w przeszłość, wcielić w króla, i za pomocą wirtualnych batalionów rozgrywać potyczki krwawe - tylko pozornie, bo tak naprawdę nikt nie odnosi ran. Bez wątpienia prawie każdy chłopak marzy aby się wcielić w rolę wielkiego wodza z przeszłości, a z pewnością nie brak i takich dziewczynek.

I w tej dziedzinie - jak w wielu obecnie - istotny jest nieduży rozmiar a także specjalizacja. Nie dziwi więc fakt, iż powstały narzędzia określone tylko do gry właśnie. Tak samo jak w przypadku smartfonów i tutaj dąży się do jak największej mobilności. Jako przykład może tutaj służyć Sony PSP, przyrząd do gier który mieści się w torbie, kieszeni kurtki bądź torebce. Dzięki temu narzędziu nie straszny nam jest nawet najogromniejszy korek komunikacyjny. Przykładowe towary znajdują się tutaj: po więcej.

Pad
Bloger: William Warby
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dla tych z nas którzy wolą jednak grę w zaciszu domowym polecam Play Station 3, konsole trochę większych rozmiarów podłączane do telewizora. Można się również zdecydować na kupno Xbox 360 cena tej konsoli jest zbliżona do cen wspomnianych urządzeń, o doborze więc przesądzać będą nasze osobiste preferencje. Microsoft połączył gry na Xbox ze swoim flagowym oprogramowaniem, a z aplikacji zwanej sklepem można pobrać niezliczoną liczbę gier. Konsole można znaleźć dla przykładu tutaj: play station 3.
2023/01/29, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.