Na co kierować uwagę wybierając biuro księgowe?

Decyzja o doborze biura rachunkowego wiąże biznesowych partnerów na długo, stąd istotne jest, ażeby wybór był gruntownie przemyślany.


Zakres prac księgowych świadczonych przez biura księgowe jest najczęściej podobny, gdyż wynika on z wymogów prawa: jest nim rachunkowość podatkowa a także obsługa kadrowa.


agencja
Bloger: Rod Raglin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zobacz również

Powierzenie księgowości biurom zajmującym się rachunkowością. Jakie są plusy i minusy takiej decyzji?

księgowa
Bloger: Justin Hall
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Osoby mające swoją działalność wiedzą, że muszą w ten sposób zarządzać własnym przedsiębiorstwem żeby ono generowało zyski. Należy kontrolować wpływy i sprawdzać sensowność różnych wydatków. Dlatego są takie koszty, jakie ponieść musimy by nasza firma funkcjonowała sprawnie i nie miała problemów. Do takich kosztów należy właśnie księgowość, dzięki której wiemy jak wyglądają nasze finanse. Niestety wiele ludzi nie posiada tego rodzaju umiejętności przez co zleca to zadanie biurom rachunkowym, lub zatrudnia kogoś do prowadzenia rachunków. Jakie są wady i zalety korzystania z usług takich firm?


Poniektóre biura rachunkowe w Olsztynie starają się jednak zwiększyć obowiązkowy obszar o księgowość (zobacz propozycje firmy Account sp. z o.o) finansowo-zarządczą, dając przedsiębiorcom na miarę ich wymogów, możność pełnego wglądu w kondycję finansową firmy. Jeśli mamy wyjątkowe wymogi, powinniśmy je zawczasu omówić, bo to, co nam wydaje się oczywiste, dla biura rachunkowego może takie nie być.


Z pewnością nie spełni naszych wyczekiwań biuro księgowe, z którym kontakt będzie ograniczony, taki, który sprowadzać się będzie do pośrednictwa jednostki kurierskiej. Wtenczas nie można zadać księgowej ważkich dla nas pytań i skonsultować z nią aktualnych i przyszłych spraw. Czy rozmiar biura księgowego ma znaczenie ? W teorii każde biuro księgowe (zobacz pro forma) powinno świadczyć usługi na podobnym poziomie. Jednak w praktyce mogą tutaj zaistnieć pewne różnice, kluczowe z punktu widzenia klientów. W dużym biurze klient, wśród wielu innych tam obsługiwanych, staje się bardziej anonimowy. Natomiast, przez wzgląd na potencjalnie szeroką specjalizację, zaproponowane mogą być klientowi komplementarne usługi, wykraczające poza typową księgowość, takie jak na przykład ubezpieczenia bądź kredyty.


Nieduże biuro rachunkowe tworzy zdecydowanie bliższą relację z klientem. Jednakże to jakiego rodzaju biuro wyselekcjonujesz, zależy także od tego czy zamieszkujesz w dużym mieście czy w niedużej miejscowości.
2021/04/30, 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.