W jaki sposób wyszukać sprawdzonego buchaltera

O dobrego buchaltera nie jest prosto. Musi być to ktoś uczciwy, sumienny, wykształcony, a przy tym wszystkim zaangażowany oraz chętny do pracy. Bardzo ważne, żeby lubił to, co robi i stale rozszerzał horyzonty, śledząc nowości a także szkoląc się.
Właściwy księgowy może ogromnie pomóc w prowadzeniu oraz rozwoju przedsiębiorstwa. Natomiast niewłaściwy księgowy może doprowadzić wręcz do plajty. Nie każdy musi wiedzieć, czym jest spis z natury, amortyzacja czy faktura Vat marża , dlatego nieodzowny nam dobry księgowy .

faktura
Bloger: Steve Jurvetson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na co musimy zwrócić uwagę, jeżeli szukamy buchaltera? Czy nasz kandydat ma dużą ilość klientów? Powinien posiadać ich tyle, żeby każdego rozpatrywać indywidualnie, jednak miejmy na uwadze, że liczba klientów (aktualnych a także potencjalnych) świadczy o jakości usług. Kiedy u wybranego księgowego świecą pustki, natomiast w terminarzu nie ma żadnych uplanowanych spotkań, lepiej uciekać. Dobry księgowy to kompetentny rachmistrz. Każdy uczy się na swoich pomyłkach, ale lepiej, kiedy buchalter uczy się u kogoś, a nie u nas. Zanim zaangażujesz buchaltera – sprawdź go.

Czy chciałbyś poznać tę problematykę z całkowicie odmiennej strony? Jeżeli tak, to zobacz też wpisy ze strony, które znajdziesz gdy klikniesz tutaj.

Internet jest bardzo dobrym narzędziem do tego rodzaju zadań. Nie ufaj człowiekowi znikąd, nawet w największym stopniu wiarygodnemu. Więcej na .

faktura
Bloger: lab604
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Warto upewnić się, z czego nasz rachmistrz jest znany w kręgach towarzyskich, czy jest to opanowanie oraz klasa, czy może skłonność do plotkowania a także opowiadania cudzych sekretów? Podczas wstępnego spotkania spytaj o wykształcenie, a także o stopień kwalifikacji. Pierwszy to księgowy, drugi to specjalista ds. rachunkowości, trzeci główny buchalter, natomiast czwarty dyplomowany rachmistrz. Spytaj również o dodatkowe kursy jak też dalsze plany zawodksięgowy (polecana rzetelna księgowa)


Zadawaj pytania, zwracaj baczność na niuanse, na próbę poproś o dowolną fachową radę, a gdy już zatrudnisz sprawdzaj (choć od czasu do czasu). Za omyłki księgowego można słono zapłacić karne procenty dla przedsiębiorców mogą być faktycznie duże oraz na długo zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa. Istotne jest sprawdzenie uprawnień. Dobrze jest też dowiedzieć się od samego księgowego w którym dziale czuje się dobrze. Jest to bowiem sfera wiedzy bardzo specjalistyczna. Pewni księgowi wolą rozliczać Vat, inni z kolei specjalizują się w rozrachunkach międzynarodowych.
2022/05/24, 08:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.