Krótka charakterystyka radców prawnych i adwokatów, jakie są różnice między tymi zawodami.

Dla wielu ludzi profesje adwokata i radcy prawnego są nagminnie mylone. W chwili obecnej rzeczywiście środowiska prawnicze uznają taki podział za sztuczny i niepotrzebny, lecz na razie bez przerwy jest on aktualny i nie zanosi się w najbliższym czasie na jakieś zmiany. Przez całą swoją naukę zarówno adwokaci jak i radcy zdobywają takie same wiadomości.


polecany prawnik
Bloger: mikytex
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dopiero po zakończeniu studiów ich ścieżki idą w dwie strony, choć w rzeczywistości i tak robią praktycznie to samo.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie interesujący, to bez lęku przeczytaj także uwagi spod linku (http://winski.pl/ochrona-danych-osobowych.html) - one również są godne Twojej uwagi.

Rozbieżności przede wszystkim będą w kwestiach formalnych, bo oba te zawody mają trochę odmienne uprawnienia i ograniczenia, lecz jeżeli chodzi o stronę merytoryczną, to są praktycznie takie same. Warto jednak pamiętać, czym się będzie różnić dobry adwokat Rzeszów od swego kolegi, który będzie nosił stanowisko radcy prawnego. Sprawdź więcej tutaj: znajdę dobrego adwokata w Rzeszowie? W wielu sprawach będzie be znaczenia, do której osoby pójdzie się po poradę, bo i jeden i drugi bez problemów pomoże. Lecz w niejednym przypadku może się okazać, że o poradę trzeba się będzie udać jedynie do przedstawiciela jednej profesji.

Do typowych zadań radców prawnych należeć będzie doradzanie klientom i sporządzanie opinii, lecz również opracowywanie różnorodnych aktów prawnych. Przeciętna kancelaria radcy prawnego Rzeszów najczęściej tego typu sprawami będzie się zajmować, a do jej klientów będą należeć zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy - sprawdź naszą propozycję. Radca może występować przed urzędami i sądami, ale dużym ograniczeniem tego zawodu będzie obrona w sprawach karnych i karnoskarbowych.


Tu jest właśnie pierwsza z różnic pomiędzy adwokatami i radcami, bo to właśnie tylko adwokaci mogą być obrońcami w tego typu sprawach, radcy co prawda mogą w nich uczestniczyć, lecz tylko w charakterze pełnomocników. Następną różnicą będą kwestie samego wykonywania zawodu. Adwokat (rozwód we wrocławiu) musi albo samodzielnie prowadzić kancelarię, albo być jednym z jej wspólników, za to nie może pozostawać w stosunku pracy. Tego ograniczenia nie mają z kolei radcy, tak więc jeśli któraś z firm zechce mieć doświadczonego prawnika na etacie, to rozglądać się musi za taką osobą.
2020/05/12, 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.