Rozliczenie skarbowe w 2015 roku - co należy o tym wiedzieć

Razem z zbliżającym się zakończeniem roku, każdy właściciel jednostki, jak i jednostka fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, aniżeli w latach zeszłych, gdyż nie zostały wprowadzone żadne nowatorskie adnotacje w tej kwestii. Nie doszły żadne nowatorskie ulgi podatkowe, jakie pozwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Wyjątkowa zmiana jest w materii ulgi prorodzinnej. W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie sposobność odliczania większych sum, aniżeli miało to miejsce w latach uprzednich. Jednakże ulga ta nie będzie się tyczyła wszystkich osób, pożądane byłoby z tej przyczyny się zapoznać dogłębnie z tym tematem.

podatki
Bloger: Indi Samarajiva
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Żeby oddać deklarację o dochodach w Urzędzie Skarbowym, trzeba wypełnić Pit (zobacz pit project) 2015. W zależności od tego jaką formę działalności się prowadzi, czy ma się status osoby fizycznej czy ustawodawczej, taki też blankiet należy wypełnić. Nowiną w tym roku, jest postać wypełniania tego formularza. Będzie można zapełnić i wysłać gotowy formularz specjalną platformę internetową. Będzie to istotnym ułatwieniem dla każdego, ominie nas przymus sterczenia w długich kolejkach, nanoszenia korekt, wracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, jednak w portalu będzie póki co możność składania zaledwie zaświadczenia na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie celowe. By móc wypełnić blankiet na stronie portalu, konieczne będzie zarejestrowanie się na nim, z użyciem bezpiecznego podpisu elektronicznego. Dowiedz się szczegółów: deklaracje PIT 2016


Zobacz również

Jeden % podatku z pit 2014 – przekonaj się, dlaczego powinniśmy go przekazać?

Gotówka
Bloger: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rozliczenie PITu to zadanie każdego podatnika. Należy to robić w każdym roku, w terminach wyznaczonych przez Urząd Skarbowy, w przeciwnym razie mogą grozić nam surowe kary. Rozliczanie pit może się wiązać również z przyjemną chwilą, jaka odnosi się do możliwości przekazania jednego % swojego podatku. Jak to wygląda i dlaczego warto jest to robić?
Deklarację podatkową jak każdego roku, trzeba oddać w terminie. Ustalony jest konkretny przedział czasu, w jakim trzeba posłać deklarację. W przeciwnym wypadku można się narazić na kary grzywny. W przyszłym roku zostanie też poszerzony wykaz zwolnień od opłacania podatku dochodowego. Powinno się więc go stricte prześledzić, by mieć pewność, że adekwatne informacje umieszcza się w deklaracji. Wypełnienie deklaracji nie będzie pochłaniać zbyt dużo czasu, będzie proste i rychłe, dzięki nowomodnym technologiom.
2019/08/31, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.